W powiecie

Ulica Szkolna w Gorzycach po przebudowie

Ulica Szkolna w Gorzycach po przebudowie

Zakończył się remont ulicy Szkolnej w Gorzycach. Ulica była modernizowana z dotacji Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetu gminy Gorzyce. Inwestycję w poniedziałkowe przedpołudnie wizytował minister Rafał Weber.

W poniedziałek 14 września br. na zaproszenie władz gminy, Gorzyce odwiedził Rafał Weber sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. W spotkaniu z ministrem uczestniczyli radni powiatu tarnobrzeskiego Teresa Lipińska, Marian Grzegorzek, Paweł Bartoszek, Tadeusz Rękas, radne rady gminy Gorzyce z terenu sołectwa Gorzyce – Anna Cetnarska, Teresa Czerwińska oraz sołtys Józefa Leśniak. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach – Krzysztof Laskowski oraz Monika Hara-Pałkowska. W spotkaniu uczestniczyła także radna Bronisława Kochowska oraz ks. Mariusz Kozłowski – proboszcz gorzyckiej parafii, który dokonał poświęcenia inwestycji.

– Jestem bardzo zadowolony, że dzięki współpracy tak wielu osób mogliśmy zrealizować tak długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycjęO remont tej drogi zabiegali radni poprzedniej    i obecnej kadencji. Przy wsparciu posła, a zarazem sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Rafała Webera udało nam się pozyskać fundusze zewnętrzne i przy równoczesnym wkładzie z budżetu gminy wyremontować tak długo wyczekiwaną przez mieszkańców drogę. Przy ulicy Szkolnej zamieszkuje prawie 250 osób jest też zlokalizowana szkoła, i jest to jedna z głównych ulic sołectwa Gorzyce stąd remont już wyeksploatowanej drogi był konieczny – mówił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

– Miałem okazję widzieć tę drogę przed rokiem, przed tym gruntownym remontem. Przyjechałem tutaj na zaproszenie grupy mieszkańców. Ta ulica wymagała interwencji. Cieszę się, że po roku droga jest zmodernizowana, jest nowy asfalt, jest odremontowany i bezpieczny chodnik, są również – co dla mnie bardzo ważne – progi zwalniające zamontowane przed szkołą, po to, aby zniwelować prędkość. Bardzo się cieszę, że po roku, wygląd tej drogi znacznie się zmienił. Droga jest bezpieczna, komfortowa, wygodna i nowoczesna. Właśnie o takie drogi samorządowe walczymy, właśnie o takie naszemu rządowi chodzi, dlatego stworzyliśmy to wielkie narzędzie wsparcia inwestycji samorządowych, jakim jest Fundusz Dróg Samorządowych – podkreślał Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Koszt całkowity inwestycji to niewiele ponad 1 mln 345 tys. złotych, dofinansowanie to kwota 942 tys. złotych.

Prace nad przygotowaniem dokumentacji rozpoczęły się na początku 2018 roku, koszt tej części zadania to ponad 34 tys. zł, został on w całości sfinansowany z budżetu gminy Gorzyce. Budowa drogi była priorytetem samorządu poprzedniej kadencji.

– Cieszę się, że przy wsparciu wielu osób udało nam się spełnić oczekiwania mieszkańców sołectwa. Warto tutaj podkreślić zaangażowanie radnych z okręgu sołectwa Gorzyce Anny Cetnarskiej, Teresy Czerwińskiej oraz radnego poprzedniej kadencji Tomasza Sobola. Podziękowania należą się również paniom sołtys Annie Kozieł i Józefie Leśniak, a także wszystkim mieszkańcom, którzy nie pozostali bierni i włączyli się w konsultacje projektu. Dzięki temu mogliśmy uwzględnić wszystkie uwagi, by realizowana inwestycja dobrze służyła mieszkańcom – wyjaśnia Leszek Surdy.

Dzięki wsparciu utworzonego w październiku 2018 roku Funduszu Dróg Samorządowych, który stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego udało się w dużej części sfinansować remont drogi. Sama dotacja wyniosła 70% wartości inwestycji.

W ramach prac wykonana została nawierzchnia bitumiczna, chodnik, odwodnienie, a także zatoka postojowa, oznakowanie oraz progi zwalniające w rejonie szkoły.

 

 

 

Źródło U.G. Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

38 zakażeń w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu23 listopada 2020

Trwa montaż oświetlenia parkowych alejek

rta24.eu23 listopada 2020

W Tarnobrzegu rusza telefon zaufania dla dzieci

rta24.eu20 listopada 2020

Nowe pergole śmietnikowe

rta24.eu19 listopada 2020

Tereny po „starej” obwodnicy zyskają wolność

rta24.eu19 listopada 2020

Nowy wóz dla O. S. P. w Sokolnikach za 850 tysięcy złotych

rta24.eu19 listopada 2020

32 zakażenia i 3 zgony w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu18 listopada 2020

Remont u drogowców

rta24.eu18 listopada 2020

Wkrótce ruszy budowa zakładu karnego dla kobiet

rta24.eu18 listopada 2020