W powiecie

Ulica Żeromskiego dla samochodów czy nie ? W Nowej Dębie ruszyły zapisy na debatę mieszkańców

Ulica Żeromskiego dla samochodów czy nie ? W Nowej Dębie ruszyły zapisy na debatę mieszkańców

Konsultacje są niezbędne, by poznać opinie mieszkańców na temat wyłączenia z ruchu odcinka drogi. Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie chce to zrobić profesjonalnie, dlatego przystąpił do innowacyjnego projektu „W Dialogu”. 

Nad programem czuwa Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W tym projekcie zespół Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Związku Miast Polskich, Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz Studio Promocji MIT przygotował platformę internetową, która wspiera dobre planowanie i realizację konsultacji społecznych. Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie będzie ją właśnie testował podczas debaty „Ulica Żeromskiego: z samochodami czy bez?”

Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat wyłączenia z ruchu samochodowego odcinka ulicy Żeromskiego przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury. Urzędnicy pytani o sens konsultacji mówią, że poznanie głosu mieszkańców ma znaczenie, bo to oni codziennie podróżują po mieście i korzystają z miejskiej infrastruktury. Warto dowiedzieć się, jak wyobrażają sobie ulicę Żeromskiego i jej otoczenie.

Mieszkańcy mogą wybrać formę udziału w debacie – spotkanie bezpośrednie w Samorządowym Ośrodku Kultury zaplanowane na 27 kwietnia na godz. 17 lub dyskusję na forum internetowym (http://testnd.dialog.ii.pw.edu.pl/), która będzie dostępna od 27 kwietnia do 18 maja.

Bezpośrednio po wymianie argumentów „za” lub „przeciw” zamknięciu fragmentu ul. Żeromskiego dla ruchu samochodowego, opinie mieszkańców w sprawie zostaną zebrane za pośrednictwem ankiety w formie papierowej i on-line. Wyniki konsultacji zostaną udostępnione w raporcie na początku czerwca.

Na debatę można się zapisać od 12 do 26 kwietnia poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w UMiG w pokoju 303, zgłoszenie telefoniczne – 15 846 26 71 w. 303 lub rejestrację na platformie internetowej http://testnd.dialog.ii.pw.edu.pl/. Pytania dotyczące debaty można kierować na adres email: m.siudem@nowadeba.pl lub zadać je telefonicznie: 15 846 26 71 w. 303.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021