W powiecie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim

Tuż przed świętami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie założycielskie. Kilkadziesiąt osób z terenu całej gminy spotkało się, by porozmawiać o oczekiwaniach i planach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przyjęto uchwałę o powołaniu stowarzyszenia, nadaniu mu statutu oraz wybrano zarząd i komisję rewizyjną. Prezeską Stowarzyszenia UTW została Teresa Żyguła – pomysłodawczyni powołania tej struktury w gminie. Funkcję wiceprezesów będą pełnić Teodora Babiuch i Stanisław Smykla, skarbniczką będzie Albina Róg, sekretarzem – Zofia Wydro.

Uniwersytetowi patronuje Burmistrz Marek Mazur, który również był obecny na spotkaniu, a siedzibą będzie MGOK w Baranowie Sandomierskim. Tam też będzie się odbywać większość spotkań. Ale nie tylko, ponieważ stowarzyszenie działać będzie na terenie całej gminy. Patronat nad baranowskim UTW objęły dwie uczelnie: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu. Współpraca z nimi polegać będzie na organizacji wykładów, szkoleń, czy spotkań. W planie są także wycieczki krajoznawcze i edukacyjne, pokazy filmowe, rękodzieło, zajęcia ruchowe, dyskusje i zabawy oraz inne aktywności zaproponowane przez uczestników. Celem stowarzyszenia będzie rozwijanie zainteresowań członków, edukacja, utrzymanie sprawności intelektualnej i fizycznej oraz czynny udział w życiu kulturalnym, społecznym i organizacyjnym.

W oczekiwaniu na rejestrację stowarzyszenia w sądzie, można już złożyć deklarację przystąpienia do UTW. Studentem może zostać każdy, bez względu na wykształcenie, status materialny, pochodzenie, czy miejsce zamieszkania. Jedyne warunki to, by była to osoba w wieku 50+, nieaktywna zawodowo (emeryt, rencista lub osoba niepracująca). Następnie należy złożyć deklarację członkowską, opłacić wpisowe oraz miesięczną niewysoką składkę. Student otrzyma legitymację, która będzie go uprawniała do uczestnictwa we wszystkich zajęciach UTW oraz zniżek na niektóre imprezy i koncerty. Deklarację będzie można znaleźć m.in. na stronie internetowej MGOK-u www.kulturalia.pl, a także w siedzibie ośrodka przy ul. Fabrycznej 39 w Baranowie Sandomierskim.

Po zarejestrowaniu stowarzyszenia przez sąd, będzie można rozpocząć działalność! Inauguracja zaplanowana jest wstępnie na luty przyszłego roku.

dsc_3539,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Źródło: UG Baranów Sandomierski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021