W powiecie

Uroczysta inauguracja roku akademickiego UTW

Uroczysta inauguracja roku akademickiego UTW

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Gorzycach po raz VII zainaugurowali rok akademicki

Tegoroczny, VII już rok akademicki rozpoczęła msza święta, po której oficjalnie zainaugurowano rok akademicki w Karczmie Jandura. Zaproszeni goście, sympatycy i studenci, prowadzeni przez chór odśpiewali hymn „Gaudeamus Igitur”.

Witając gości Krystyna Gozdyra, prezes UTW w Gorzycach powiedziała, że dzięki udziałowi w zajęciach uczestnicy mogą iść z duchem czasu, pogłębiają własne pasje, zainteresowania, a przede wszystkim uczestnicy mają okazje do spełnienia niezrealizowanych do tej pory marzeń. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, duchowni, instytucji oraz sponsorzy, którzy wspierają działalność Uniwersytetu.

Z okazji inauguracji roku akademickiego 2016/2017 życzenia złożyła Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce, która na ręce Pani prezes przekazała najserdeczniejsze życzenia pomyślności w zgłębianiu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji oraz radości z kontaktów z przyjaciółmi. W imieniu władz Powiatu Tarnobrzeskiego życzenia pomyślności w realizacji planów i marzeń przekazał sekretarz Kazimierz Błasiak. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach, który współpracuje z UTW. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, słuchacze korzystają z pracowni komputerowej, językowej i sali gimnastycznej.

Uniwersytet III Wieku w Gorzycach został powołany w 2010 roku. Jest jedynym uniwersytetem w Polsce, który działa na terenie wsi. Z roku na rok zwiększa się liczba jego słuchaczy, w tym mężczyzn. Obecnie słuchaczy jest ponad 100. Opiekę naukową nad UTW w Gorzycach sprawuje Wyższa Szkoła Humanistyczno – Przyrodnicza w Sandomierzu. Wykłady prowadzi między innymi rektor sandomierskiej WSHP prof. Tadeusz Studziński.

Jak zapowiedziała prezes Krystyna Gozdyra nadchodzący rok akademicki będzie równie bogaty w wykłady, okolicznościowe spotkania i wyjazdy, co miniony.

img_5619

img_5695

img_5702

img_5703

img_5704

img_5761

źródło: Powiat tarnobrzeski

Zdjęcia Urząd Gminy Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021