W powiecie

Uroczysta inauguracja roku akademickiego UTW

Uroczysta inauguracja roku akademickiego UTW

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Gorzycach po raz VII zainaugurowali rok akademicki

Tegoroczny, VII już rok akademicki rozpoczęła msza święta, po której oficjalnie zainaugurowano rok akademicki w Karczmie Jandura. Zaproszeni goście, sympatycy i studenci, prowadzeni przez chór odśpiewali hymn „Gaudeamus Igitur”.

Witając gości Krystyna Gozdyra, prezes UTW w Gorzycach powiedziała, że dzięki udziałowi w zajęciach uczestnicy mogą iść z duchem czasu, pogłębiają własne pasje, zainteresowania, a przede wszystkim uczestnicy mają okazje do spełnienia niezrealizowanych do tej pory marzeń. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, duchowni, instytucji oraz sponsorzy, którzy wspierają działalność Uniwersytetu.

Z okazji inauguracji roku akademickiego 2016/2017 życzenia złożyła Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce, która na ręce Pani prezes przekazała najserdeczniejsze życzenia pomyślności w zgłębianiu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji oraz radości z kontaktów z przyjaciółmi. W imieniu władz Powiatu Tarnobrzeskiego życzenia pomyślności w realizacji planów i marzeń przekazał sekretarz Kazimierz Błasiak. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach, który współpracuje z UTW. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, słuchacze korzystają z pracowni komputerowej, językowej i sali gimnastycznej.

Uniwersytet III Wieku w Gorzycach został powołany w 2010 roku. Jest jedynym uniwersytetem w Polsce, który działa na terenie wsi. Z roku na rok zwiększa się liczba jego słuchaczy, w tym mężczyzn. Obecnie słuchaczy jest ponad 100. Opiekę naukową nad UTW w Gorzycach sprawuje Wyższa Szkoła Humanistyczno – Przyrodnicza w Sandomierzu. Wykłady prowadzi między innymi rektor sandomierskiej WSHP prof. Tadeusz Studziński.

Jak zapowiedziała prezes Krystyna Gozdyra nadchodzący rok akademicki będzie równie bogaty w wykłady, okolicznościowe spotkania i wyjazdy, co miniony.

img_5619

img_5695

img_5702

img_5703

img_5704

img_5761

źródło: Powiat tarnobrzeski

Zdjęcia Urząd Gminy Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021