W powiecie

Uroczysta inauguracja roku akademickiego UTW

Uroczysta inauguracja roku akademickiego UTW

Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Gorzycach po raz VII zainaugurowali rok akademicki

Tegoroczny, VII już rok akademicki rozpoczęła msza święta, po której oficjalnie zainaugurowano rok akademicki w Karczmie Jandura. Zaproszeni goście, sympatycy i studenci, prowadzeni przez chór odśpiewali hymn „Gaudeamus Igitur”.

Witając gości Krystyna Gozdyra, prezes UTW w Gorzycach powiedziała, że dzięki udziałowi w zajęciach uczestnicy mogą iść z duchem czasu, pogłębiają własne pasje, zainteresowania, a przede wszystkim uczestnicy mają okazje do spełnienia niezrealizowanych do tej pory marzeń. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu, duchowni, instytucji oraz sponsorzy, którzy wspierają działalność Uniwersytetu.

Z okazji inauguracji roku akademickiego 2016/2017 życzenia złożyła Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce, która na ręce Pani prezes przekazała najserdeczniejsze życzenia pomyślności w zgłębianiu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji oraz radości z kontaktów z przyjaciółmi. W imieniu władz Powiatu Tarnobrzeskiego życzenia pomyślności w realizacji planów i marzeń przekazał sekretarz Kazimierz Błasiak. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach, który współpracuje z UTW. Dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, słuchacze korzystają z pracowni komputerowej, językowej i sali gimnastycznej.

Uniwersytet III Wieku w Gorzycach został powołany w 2010 roku. Jest jedynym uniwersytetem w Polsce, który działa na terenie wsi. Z roku na rok zwiększa się liczba jego słuchaczy, w tym mężczyzn. Obecnie słuchaczy jest ponad 100. Opiekę naukową nad UTW w Gorzycach sprawuje Wyższa Szkoła Humanistyczno – Przyrodnicza w Sandomierzu. Wykłady prowadzi między innymi rektor sandomierskiej WSHP prof. Tadeusz Studziński.

Jak zapowiedziała prezes Krystyna Gozdyra nadchodzący rok akademicki będzie równie bogaty w wykłady, okolicznościowe spotkania i wyjazdy, co miniony.

img_5619

img_5695

img_5702

img_5703

img_5704

img_5761

źródło: Powiat tarnobrzeski

Zdjęcia Urząd Gminy Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021