Fotorelacje

Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji urodzin Tarnobrzega

Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji urodzin Tarnobrzega

Tarnobrzeg świętuje 423 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji, podczas uroczystej sesji z udziałem gości, samorządowców sąsiednich miast i gmin, uhonorowano osoby, z których tarnobrzeżanie są dumni.

W tym roku najwyższe miejskie odznaczenie Medal Sigillum Civis Virtuti przyznano Janowi Tarnowskiemu, przedstawicielowi rodu, który chlubnie zapisał się w dziejach Rzeczypospolitej i Tarnobrzega. – Medal, może skromny i lokalny, powinien być swego rodzaju zadośćuczynieniem za te pięć wieków trwania rodziny z naszym miastem i osobiste zasługi Jana Tarnowskiego – mówiła kanclerz kapituły medalu Alicja Zych przybliżając sylwetkę nieobecnego bohatera uroczystości.

Janina Sagatowska honorowym obywatelem Tarnobrzega

Z rąk Kamila Kalinki, przewodniczącego Rady Miasta tytuł Honorowego Obywatela Miasta Tarnobrzega odebrała Janina Sagatowska, senator czterech kadencji. Od 1991 do 1994 roku była wojewodą tarnobrzeskim. Wspominając tamten okres ustrojowych przemian podkreślano jej zaangażowanie w pracę na rzecz regionu i miasta oraz wrażliwość na sprawy ludzkie. – Dla mnie najcenniejsze, że ten tytuł jest od mieszkańców, poprzez radę, ale od mieszkańców. Dziękuję za to wasze wielkie serce, poniosę je dalej przez swoje życie – mówiła Janina Sagatowska. Wyróżnienia gratulował jej m.in. prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Zasłużeni i nagrodzeni

Odznaczenia odebrali też uhonorowani tytułami „Zasłużony Tarnobrzeżanin” . Do ich grona dołączyli w tym roku sędzia Zygmunt Dudziński, ksiądz Adam Marek, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów Antoni Sikoń oraz społecznicy Jan Lis i Bogusław Karbowniczek.

Nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury odebrali Izabela Opioła z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Mariusz Dyszlewski, organizator ogólnopolskiego turnieju „Stylowe Uderzenie”. – Taka nagroda uświadamia, ze warto robić to co się kocha i w co się wierzy – podsumowali.

Wspaniała młodzież

Podczas uroczystej gali miasto uhonorowało także laureatów samorządowego konkursu dla nastolatków, czyli Ośmiu Wspaniałych Tarnobrzega. Są nimi – Kinga Janeczko, Monika Bartoszek, Ewelina Anna Barszcz, Edyta Wójcik, Agnieszka Maria Kata, Piotr Jakub Lichota, Maria Sykutowska i Wiktoria Sasiela. Gratulacje odebrali też Hubert Szlufik i Przemysław Czachór wraz z nauczycielem Markiem Serafinem za zwycięstwo w V finale ogólnopolskiej olimpiady „Buduj z Pasją”.
Po części oficjalnej znakomitym muzycznym występem podbiła serca publiczności utalentowana młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Dla takiego finału naprawdę warto było zostać do samego końca.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018