W powiecie

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

8 czerwca w Kaczakach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Tarnobrzegu dh Kazimierz Ślęzak, przewodniczący rady gminy Baranów Sandomierski Wacław Smykla, zastępca burmistrza miasta i gminy Baranów Sandomierski Marek Barszcz, przedstawiciele gminnych struktur ZOSP RP oraz delegacje jednostek OSP z terenu miasta i gminy Baranów Sandomierski wraz z pocztami.

Przekazany pojazd to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Jelcz 422 o oznaczeniu taktyczym GCBA 5/32, który dotychczas służył w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Tarnobrzegu i Nowej Dębie. Duży zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów oraz bardzo dobra autopompa o wydajności 3200 l/min, to główne parametry chrakteryzujące jego możliwości taktyczne.

W czasie uroczystości dokonano również przekazania pomp pływających, które zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Nowy sprzęt posłuży strażakom ochotnikom z jednostek OSP w Kaczkach, Knapach Markach i Ślęzakach.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia druha Jana Bojdy, który otrzymał odznakę jubileuszu 65-lecia działalności społecznej w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczakach.

Nowopozyskany pojazd zapewne przyczyni się do poprawy możliwości taktycznych miejscowej jednostki. Strażacy ochotnicy z Kaczaków odebrali gratulacje oraz usłyszeli ze strony zaproszonych gości wiele słów uznania za swoją działalność społeczną.

Źródło: KM PSP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020

Szpital powiatowy ponownie uruchamia oddział wewnętrzny

rta24.eu29 maja 2020

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy!

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Pomóżmy im wygrać Podwórko Talentów Nivea

rta24.eu28 maja 2020

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

rta24.eu28 maja 2020