W Tarnobrzegu

Urzędnicy MOPR w stylu pin-up. Zrobili kalendarz, by pomóc dzieciom!

Urzędnicy MOPR w stylu pin-up. Zrobili kalendarz, by pomóc dzieciom!

Na zdjęciach widzimy ich w efektownych pozach i strojach, na prawdziwym lotnisku. Mówią o sobie: – Nie jesteśmy tylko urzędnikami siedzącymi za biurkami. Chcemy dać naszym rodzinom zastępczym o wiele więcej.

– Nie udało nam się zebrać pieniędzy na organizację wakacji dla dzieci z rodzin zastępczych, a bardzo chcieliśmy je zorganizować- mówią pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Tylko jak? Monika Buryło, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w MOPR wiedziała, że pomysł musi przyciągać uwagę.

Powstał więc kalendarz. Atrakcyjny i nietuzinkowy. Już po świętach może otrzymać każdy, kto darowizną zechce wesprzeć organizację wakacji dla dzieci z rodzin zastępczych. Na kartach kalendarza pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Aneta Luchowska, Monika Kapała, Monika Buryło, Liliana Lewińska, Kamila Antończyk, Agnieszka Orłowska, Joanna Węgrzyn-Gajda, Iwona Cebula i Mateusz Lesiczka – pozując w podróżniczych stylizacjach, przenoszą się do Ameryki lat pięćdziesiątych.

zdjecia (3)

Efekt to zasługa świetnych zdjęć i klimatu, jaki udało się stworzyć podczas sesji fotograf Renacie Trybule.- Nie lubię improwizacji, jeśli chodzi o detale i plan zdjęciowy. Zadbaliśmy o szczegóły. Zaprosiłam modeli na prawdziwe lotnisko, do Turbi. Nasze pin-up girl fotografowałam też w uroczej scenerii tarnobrzeskiego Yupi Parku – mówi Renata Trybuła z Gorzyc. Stylizacje dobierała projektantka Justyna Gamoń-Wesołowska. O fryzury i makijaż zadbał Atelier D’Jesus.

O inicjatywie MOPR już jest głośno, a będzie jeszcze głośniej. Jutro rano na antenie telewizyjnej dwójki o tym charytatywnym projekcie opowiedzą Renata Trybuła, dyrektor MOPR Elżbieta Miernik-Krukurka, koordynator pieczy zastępczej Monika Buryło oraz st. specjalista pracy socjalnej Lilianna Lewińska.

zdjecia (2)

– Poprzez kalendarz chcieliśmy pokazać, że nie jesteśmy tylko sztywnymi urzędnikami siedzącymi za biurkami, ale chcemy dać naszym rodzinom zastępczym o wiele więcej. Udowodniliśmy, że chcieć to móc, a całe zamieszanie związane z kalendarzem jest też świetnym elementem, który może przybliżyć świadomość na temat istnienia i funkcjonowania rodzin zastępczych w społeczeństwie. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością wielu osób, dlatego ten kalendarz w ogóle mógł powstać. Wiele osób, instytucji i firm chciało nam pomóc, bo mają wielkie serca – mówi w imieniu pracowników Agata Rybka z MOPR. Jak podkreśla, przy produkcji kalendarza wszyscy pracowali charytatywnie.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Renata Trybuła RTMedia

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021