W Tarnobrzegu

Urzędnicy MOPR w stylu pin-up. Zrobili kalendarz, by pomóc dzieciom!

Urzędnicy MOPR w stylu pin-up. Zrobili kalendarz, by pomóc dzieciom!

Na zdjęciach widzimy ich w efektownych pozach i strojach, na prawdziwym lotnisku. Mówią o sobie: – Nie jesteśmy tylko urzędnikami siedzącymi za biurkami. Chcemy dać naszym rodzinom zastępczym o wiele więcej.

– Nie udało nam się zebrać pieniędzy na organizację wakacji dla dzieci z rodzin zastępczych, a bardzo chcieliśmy je zorganizować- mówią pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Tylko jak? Monika Buryło, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w MOPR wiedziała, że pomysł musi przyciągać uwagę.

Powstał więc kalendarz. Atrakcyjny i nietuzinkowy. Już po świętach może otrzymać każdy, kto darowizną zechce wesprzeć organizację wakacji dla dzieci z rodzin zastępczych. Na kartach kalendarza pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Aneta Luchowska, Monika Kapała, Monika Buryło, Liliana Lewińska, Kamila Antończyk, Agnieszka Orłowska, Joanna Węgrzyn-Gajda, Iwona Cebula i Mateusz Lesiczka – pozując w podróżniczych stylizacjach, przenoszą się do Ameryki lat pięćdziesiątych.

zdjecia (3)

Efekt to zasługa świetnych zdjęć i klimatu, jaki udało się stworzyć podczas sesji fotograf Renacie Trybule.- Nie lubię improwizacji, jeśli chodzi o detale i plan zdjęciowy. Zadbaliśmy o szczegóły. Zaprosiłam modeli na prawdziwe lotnisko, do Turbi. Nasze pin-up girl fotografowałam też w uroczej scenerii tarnobrzeskiego Yupi Parku – mówi Renata Trybuła z Gorzyc. Stylizacje dobierała projektantka Justyna Gamoń-Wesołowska. O fryzury i makijaż zadbał Atelier D’Jesus.

O inicjatywie MOPR już jest głośno, a będzie jeszcze głośniej. Jutro rano na antenie telewizyjnej dwójki o tym charytatywnym projekcie opowiedzą Renata Trybuła, dyrektor MOPR Elżbieta Miernik-Krukurka, koordynator pieczy zastępczej Monika Buryło oraz st. specjalista pracy socjalnej Lilianna Lewińska.

zdjecia (2)

– Poprzez kalendarz chcieliśmy pokazać, że nie jesteśmy tylko sztywnymi urzędnikami siedzącymi za biurkami, ale chcemy dać naszym rodzinom zastępczym o wiele więcej. Udowodniliśmy, że chcieć to móc, a całe zamieszanie związane z kalendarzem jest też świetnym elementem, który może przybliżyć świadomość na temat istnienia i funkcjonowania rodzin zastępczych w społeczeństwie. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością wielu osób, dlatego ten kalendarz w ogóle mógł powstać. Wiele osób, instytucji i firm chciało nam pomóc, bo mają wielkie serca – mówi w imieniu pracowników Agata Rybka z MOPR. Jak podkreśla, przy produkcji kalendarza wszyscy pracowali charytatywnie.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia Renata Trybuła RTMedia

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021