W Tarnobrzegu

Urzędnicy z kalendarza chcą pomóc dzieciom

Urzędnicy z kalendarza chcą pomóc dzieciom

Urzędnicy pozujący przed obiektywem? Tak, ale nie dla zabawy, tylko aby pomóc najmłodszym. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu po raz pierwszy wcielili się w rolę modeli i stanęli przed obiektywem profesjonalnego fotografa. A wszystko to w szczytnym celu. Aby zorganizować wakacje dla dzieci z tarnobrzeskich rodzin zastępczych.

W sesji zdjęciowej wzięli udział pracownicy Ośrodka: Aneta Luchowska, Monika Kapała, Monika Buryło, Liliana Lewińska, Kamila Antończyk, Agnieszka Orłowska, Joanna Węgrzyn-Gajda, Iwona Cebula i Mateusz Lesiczka. Kalendarz jest zrobiony w stylu amerykańskich lat 50-tych, a niektóre kadry wyglądają niczym z amerykańskich filmów love story. Wydawcą kalendarza jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzina Brzmi Dumnie”.

kalendarz (1)

Na pomysł wydania kalendarza wpadła Monika Buryło – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. – Nie udało nam się pozyskać środków na organizację wakacji dla dzieci z rodzin zastępczych, a bardzo chcieliśmy coś przygotować dla dzieciaków. Dlatego potrzebowaliśmy pomysłu, który przyciągnie uwagę i pozwoli zebrać nam pieniądze. Chcieliśmy, żeby pomysł był nietuzinkowy i atrakcyjny, dlatego wymyśliliśmy kalendarz w klimacie retro i amerykańskich lat 50-tych. Poprzez kalendarz chcieliśmy pokazać, że nie jesteśmy tylko sztywnymi urzędnikami siedzącymi za biurkami, ale chcemy dać naszym rodzinom zastępczym o wiele więcej. Udowodniliśmy, że chcieć to móc. Dodatkowo całe pozytywne „zamieszanie” związane z kalendarzem jest też świetnym elementem, który może przybliżyć świadomość na temat istnienia i funkcjonowania rodzin zastępczych w społeczeństwie – wyjaśnia Monika Buryło.

kalendarz (3)

Nim jednak mogliśmy podziwiać gotowy kalendarz, przez kilka miesięcy trwały przygotowania. Sesje zdjęciowe odbyły się w Tarnobrzegu, w sali zabaw dla dzieci Yupi Park oraz na lotnisku stalowowolskiego Aeroklubu w Turbi. – Spotkaliśmy się z wielką życzliwością wielu osób, dlatego ten kalendarz w ogóle mógł powstać. Wiele osób, instytucji i firm chciało nam pomóc, bo mają wielkie serca – mówi Elżbieta Miernik-Krukurka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. – Gdy tylko pani Monika powiedziała mi o swoim pomyśle, od razu się zgodziłam. Nie wiedziałam, że to będzie miało taki rozmach, ale wiedziałam, że się nam uda. Wszyscy przy kalendarzu pracowali charytatywnie. Zdjęcia zrobiła świetna fotograf Renata Trybuła. Stroje dobierała projektantka mody – Justyna Wesołowska. O fryzury i makijaż zadbał Atelier D’Jesus. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością, która jest odpowiedzią na nasze dobre serca, które chcą pomagać jak tylko mogą. Bo to nie jest tylko slogan. To prawda, że dobro powraca – dodaje dyrektor Krukurka.

kalendarz (4)

Kalendarz został wydrukowany w niewielkiej ilości, tylko 250 sztuk. Aby go otrzymać, wystarczy przekazać darowiznę na organizację wakacji dla dzieci z tarnobrzeskich rodzin zastępczych. Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, pokój 301 lub telefonicznie pod numerem 015 823-07-38 wew. 301. – Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej akcji i pomocy w organizacji wakacji dla dzieciaków z rodzin zastępczych, które często nie mają okazji atrakcyjnie spędzić wakacyjnej przerwy w nauce – dodaje Monika Buryło.

kalendarz (5)

kalendarz (6)

źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021