W Tarnobrzegu

Urzędnicza świta na osiedlu

Urzędnicza świta na osiedlu

Na rozmowach z mieszkańcami Mokrzyszowa spędził wczorajsze popołudnie p.o. prezydent Tarnobrzega. W najbliższą sobotę będzie dyżurował pod namiotem przy ul. Kwiatkowskiego w pobliżu placu targowego.

Kamilowi Kalince, który rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami towarzyszyli oprócz przewodniczącego zarządu osiedla Mariana Kołodzieja m.in. naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego i drogownictwa Małgorzata Matyka, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek oraz radni Barbara Kłeczek, Łukasz Nowak, Robert Popek, Witold Zych.

Spacer ulicami był długi, trwał ponad dwie godziny, ale samorządowcy nie byli w stanie odwiedzić każdego zakątka. Nic dziwnego, liczący ponad trzy tysiące mieszkańców Mokrzyszów jest rozległy, pod względem obszaru to największe osiedle Tarnobrzega. Przewodniczący zarządu osiedla i radny Marian Kołodziej trochę narzekał, że zainteresowanie spotkaniem twarzą w twarz z przedstawicielami samorządu mogłoby być większe. Przejście urzędniczej świty chętniej komentowano zza płotów i zastanawiano się, jakie będą tego efekty.

Lista osiedlowych problemów zgłoszonych gościom okazała się bardzo długa. Począwszy od stanu dróg np. ulicy Chrobaka, gdzie nawierzchnia wymaga wymiany, poprzez kłopoty z podłączeniem do kanalizacji przy ulicy Grzybowej aż po dziurawy dach szkoły podstawowej nr 7, który przecieka i zabytkowy budynek przy Zamkowej, który obrócił się w ruinę. Potrzebne są też parkingi przy szkole.

W najbliższą sobotę od godz. 9 do 11 p.o. prezydent będzie dyżurował pod namiotem przy ul. Kwiatkowskiego w pobliżu placu targowego.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021