W Tarnobrzegu

Urzędnicza świta na osiedlu

Urzędnicza świta na osiedlu

Na rozmowach z mieszkańcami Mokrzyszowa spędził wczorajsze popołudnie p.o. prezydent Tarnobrzega. W najbliższą sobotę będzie dyżurował pod namiotem przy ul. Kwiatkowskiego w pobliżu placu targowego.

Kamilowi Kalince, który rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami towarzyszyli oprócz przewodniczącego zarządu osiedla Mariana Kołodzieja m.in. naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego i drogownictwa Małgorzata Matyka, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek oraz radni Barbara Kłeczek, Łukasz Nowak, Robert Popek, Witold Zych.

Spacer ulicami był długi, trwał ponad dwie godziny, ale samorządowcy nie byli w stanie odwiedzić każdego zakątka. Nic dziwnego, liczący ponad trzy tysiące mieszkańców Mokrzyszów jest rozległy, pod względem obszaru to największe osiedle Tarnobrzega. Przewodniczący zarządu osiedla i radny Marian Kołodziej trochę narzekał, że zainteresowanie spotkaniem twarzą w twarz z przedstawicielami samorządu mogłoby być większe. Przejście urzędniczej świty chętniej komentowano zza płotów i zastanawiano się, jakie będą tego efekty.

Lista osiedlowych problemów zgłoszonych gościom okazała się bardzo długa. Począwszy od stanu dróg np. ulicy Chrobaka, gdzie nawierzchnia wymaga wymiany, poprzez kłopoty z podłączeniem do kanalizacji przy ulicy Grzybowej aż po dziurawy dach szkoły podstawowej nr 7, który przecieka i zabytkowy budynek przy Zamkowej, który obrócił się w ruinę. Potrzebne są też parkingi przy szkole.

W najbliższą sobotę od godz. 9 do 11 p.o. prezydent będzie dyżurował pod namiotem przy ul. Kwiatkowskiego w pobliżu placu targowego.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021