W Tarnobrzegu

Urzędnicza świta na osiedlu

Urzędnicza świta na osiedlu

Na rozmowach z mieszkańcami Mokrzyszowa spędził wczorajsze popołudnie p.o. prezydent Tarnobrzega. W najbliższą sobotę będzie dyżurował pod namiotem przy ul. Kwiatkowskiego w pobliżu placu targowego.

Kamilowi Kalince, który rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami towarzyszyli oprócz przewodniczącego zarządu osiedla Mariana Kołodzieja m.in. naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego i drogownictwa Małgorzata Matyka, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek oraz radni Barbara Kłeczek, Łukasz Nowak, Robert Popek, Witold Zych.

Spacer ulicami był długi, trwał ponad dwie godziny, ale samorządowcy nie byli w stanie odwiedzić każdego zakątka. Nic dziwnego, liczący ponad trzy tysiące mieszkańców Mokrzyszów jest rozległy, pod względem obszaru to największe osiedle Tarnobrzega. Przewodniczący zarządu osiedla i radny Marian Kołodziej trochę narzekał, że zainteresowanie spotkaniem twarzą w twarz z przedstawicielami samorządu mogłoby być większe. Przejście urzędniczej świty chętniej komentowano zza płotów i zastanawiano się, jakie będą tego efekty.

Lista osiedlowych problemów zgłoszonych gościom okazała się bardzo długa. Począwszy od stanu dróg np. ulicy Chrobaka, gdzie nawierzchnia wymaga wymiany, poprzez kłopoty z podłączeniem do kanalizacji przy ulicy Grzybowej aż po dziurawy dach szkoły podstawowej nr 7, który przecieka i zabytkowy budynek przy Zamkowej, który obrócił się w ruinę. Potrzebne są też parkingi przy szkole.

W najbliższą sobotę od godz. 9 do 11 p.o. prezydent będzie dyżurował pod namiotem przy ul. Kwiatkowskiego w pobliżu placu targowego.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021