W powiecie

Utrudnienia w ruchu. Trwa modernizacja ul. Orląt Lwowskich

Utrudnienia w ruchu. Trwa modernizacja ul. Orląt Lwowskich

Trwają zaawansowane prace w związku z przebudową ul. Orląt Lwowskich w Tarnobrzegu-Ocicach. Wykonawca informuje, w które dni remontowana droga zostanie wyłączona z ruchu.

Wykonawca zadania inwestycyjnego „Przebudowa drogi powiatowej nr P1110R w Tarnobrzegu poprzez przebudowę ul. Orląt Lwowskich”, Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. oddział w Kotowej Woli gmina Zaleszany, informuje, że względu na przystąpienie do kolejnego etapu prac, jakim jest położenie masy bitumicznej, konieczne będzie czasowe wyłączenie z ruchu remontowanej ulicy. Ulica Orląt Lwowskich zamknięta dla ruchu zostanie 19 sierpnia od godz. 8.00, a utrudnienia potrwają do 20 sierpnia włącznie. Kolejne zamknięcie planowane jest na 23 sierpnia. Ostatnich tak dużych utrudnień spodziewać się należy jeszcze w dniach 26-27 sierpnia.

Zamknięcie modernizowanej ulicy spowoduje znaczne utrudnienia w dojeździe do ul. Rolnej i Machowskiej. Dojazd do ul. Krzywej możliwy będzie od wjazdu z ul. Mickiewicza przy kościele. Główny objazd do ul. Orląt Lwowskich i dalej do miejscowości Chmielów, wyznaczony będzie ulicami: Wisłostrada, Zakładowa, Strefowa, Kolejowa. Wykonawca przeprasza za utrudnienia, jednocześnie sugeruje, by z proponowanych objazdów korzystać nie tylko w dni wyłączenia z ruchu ul. Orląt Lwowskich. Zagwarantuje to bezpieczeństwo kierowcom i pracownikom drogowym, a także znacznie usprawni postęp prac.

Przebudowa ul. Orląt Lwowskich, zgodnie z harmonogramem, potrwać powinna do połowy października br. Zakres realizowanej inwestycji obejmuje min. normalizację szerokości jezdni, wzmocnienie jej istniejącej konstrukcji, przebudowę oraz budowę chodników i budowę ciągów pieszo-rowerowych, odwodnienie i odprowadzenie wód z korpusu drogowego do projektowanego i istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej oraz istniejących rowów otwartych, wykonanie zjazdów (obustronnie) z kostki na posesje przyległe do drogi, zabezpieczenie lub przebudowę istniejących sieci podziemnych i naziemnych kolidujących z inwestycją, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi, budowę i przebudowę zatok autobusowych i peronów przystankowych.

Całość prac kosztować będzie ponad 7 milionów złotych, z tego 3 miliony 548 tysięcy 664 złotych pokryje dofinansowanie pozyskane przez Miasto z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021