W powiecie

Umowa na budowę Technicznego Ogrodu w Gorzycach podpisana

Umowa na budowę Technicznego Ogrodu w Gorzycach podpisana

Dzisiaj podpisano umowę na realizację projektu pn. Techniczny Ogród- kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrum osiedla mieszkaniowego w Gorzycach – etap II B.

To długo oczekiwana inwestycja, ale w końcu mieszkańcy będą mieli szansę dostrzec to, co przez kilka lat urzędnicy i projektanci przygotowywali na przysłowiowym papierze.

Prace nad budową tej części inwestycji już ruszają. Dzisiaj podpisy pod umową złożyli przedstawiciele samorządu: Lucyna Matyka – zastępca wójta gminy Gorzyce i skarbnik gminy Marta Mazur-Matyki oraz wykonawca – prezes zarządu firmy Nowbud – Marcin Wnuk.

– Dołożymy wszelkich starań przy realizacji tego zadania, chcielibyśmy sprostać oczekiwaniom przedstawicieli samorządu, jak i samych mieszkańców – podkreślał szef firmy Nowbud – Marcin Wnuk.

W ramach projektu „etap IIB” zostanie zagospodarowany teren przy ul. Edukacji Narodowej pomiędzy ulicami 3 Maja i ul. Metalowców.

W tej części powstanie strefa rekreacyjna do wypoczynku aktywnego i biernego. Wybudowany zostanie plac zabaw wyposażony w kolejkę linową, siedziska typu bocianie gniazdo, piramidę linową. Powstanie tu strefa dla osób, które lubią aktywność fizyczną i gry logiczne. W kwartale klubów zamontowane zostaną stoły do gry w szachy i warcaby, stół do tenisa oraz stół do gry w piłkarzyki.

Zakres prac obejmie również montaż instalacji fotowoltaicznej, która zasili oświetlenie parkowe.

Dodatkowym atutem rewitalizowanego terenu, będzie bogato urządzona zieleń. W istniejący drzewostan zostaną wkomponowane nowe nasadzenia krzewów i ozdobnych roślin. W przyszłości stworzą one estetyczny i przyjazny dla mieszkańców Ogród.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na operacje typu kształtowanie przestrzeni publicznej. Wartość realizacji zadania to około 2 mln 500 tys. zł, z tego 500 tys. zł to dofinansowanie. Pozostała część pochodzi z budżetu gminy Gorzyce.

Zakończenie prac w tym etapie projektu planowane jest jesienią tego roku.

O koncepcji Technicznego Ogrodu

4 lata temu samorząd Gminy Gorzyce rozpoczął pracę nad koncepcją rewitalizacji centrum osiedla Gorzyce, jej autorami są architekci Bartek Bukowski i Łukasz Pawlicki. Nowoczesne, funkcjonalne, a przede wszystkim z pomysłem – tak można pokrótce opisać projekt młodych architektów.

Koncepcję Technicznego Ogrodu tworzona była wspólnie z mieszkańcami. Swoimi pomysłami z architektami dzieliły się dzieci i młodzież, swoje pomysły przedstawiali seniorzy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele różnych organizacji i instytucji.

Na podstawie zebranych pomysłów oraz własnego doświadczenia zawodowego, architekci opracowali koncepcję Technicznego Ogrodu. Podczas trwania prac nad koncepcją, pracownicy Urzędu Gminy Gorzyce przygotowywali niezbędne dokumenty i pozwolenia, bez których rewitalizacja centrum Gorzyc byłaby niemożliwa do realizacji. Ogrom pracy włożono również w przygotowywanie wniosków o dofinansowanie budowy Technicznego Ogrodu.

Realizację zagospodarowania centrum osiedla zaplanowano na kilka etapów.

Źródło: UG Gorzyce 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021