W Tarnobrzegu

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

W ramach czwartego etapu rozbudowy monitoringu wczoraj odbył się odbiór nowych czterech punktów wyposażonych w kamery. Dzięki temu ma być bezpieczniej.

Nowe kamery znajdują się w arboretum obok Zamku Tarnowskich w Dzikowie, na skrzyżowaniu ulic Kopernika i 11 Listopada, Sienkiewicza i Zamkowej oraz obok ronda przy Parku Przemysłowo-Technologicznym na osiedlu Zakrzów. Każdy z punktow wyposażony został w dwie kamery, jedną stacjonarną i jedną obrotową.

IMG_3538

O nowoczesności zamontowanych kamer świadczy także system wykrywania pojazdów samochodowych i ludzi, który na ekranach identyfikuje te obiekty za pomocą kolorowych kwadratów. Szczególnie jest to przydatne podczas pracy nocnej – mówią specjaliści. W mieście działa już 49 kamer, nie licząc tych, które zamontowały tarnobrzeskie spółdzielnie mieszkaniowe.

Na codzień obsługą kamer zajmuje się Miejska Komenda Policji oraz Straż Miejska. Obie instytucje niezależnie od siebie śledzą rejestrowany przez nie obraz, informując się wzajemnie o niepokojących zdarzeniach. System, choć kosztowny, to jednak wydatnie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa w mieście. Dosłownie codziennie dzięki monitoringowi wykrywani sa sprawcy wykroczeń a nawet przestępstw. Najczęściej identyfikowane są pojazdy zaparkowane w miejscach niedozwolonych oraz osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych. Monitoring sprawdza się znakomicie w przypadkach kolizji drogowych i niszczenia mienia. Jak informuje Straż Miejska, dzięki kamerom miejskim wielokrotnie zapobieżono bójkom, a nawet próbie gwałtu.

IMG_3546

Projekt dla IV Etapu monitoringu wykonany został przez firmę Net Strategy, a wykonanie instalacji przypadło, wyłonionemu w drodze przetargu, lokalnemu przedsiębiorstwu Teskom. Całość etapu zrealizowana została za kwotę blisko 200 tys. zł. Wszystkie zainstalowane kamery przekazują obraz w wysokiej jakości HD. Pozwalają na wielokrotne powiększanie obrazu, ktory rejestrowany jest na dyskach twardych i przechowywany, zgodnie z przepisami, przynajmniej przez 30 dni. Materiał, który zostanie zgrany w celu podjęcia czynności wyjaśniających może być przechowywany znacznie dłużej.

WW

Foto UM

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021