W Tarnobrzegu

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

W ramach czwartego etapu rozbudowy monitoringu wczoraj odbył się odbiór nowych czterech punktów wyposażonych w kamery. Dzięki temu ma być bezpieczniej.

Nowe kamery znajdują się w arboretum obok Zamku Tarnowskich w Dzikowie, na skrzyżowaniu ulic Kopernika i 11 Listopada, Sienkiewicza i Zamkowej oraz obok ronda przy Parku Przemysłowo-Technologicznym na osiedlu Zakrzów. Każdy z punktow wyposażony został w dwie kamery, jedną stacjonarną i jedną obrotową.

IMG_3538

O nowoczesności zamontowanych kamer świadczy także system wykrywania pojazdów samochodowych i ludzi, który na ekranach identyfikuje te obiekty za pomocą kolorowych kwadratów. Szczególnie jest to przydatne podczas pracy nocnej – mówią specjaliści. W mieście działa już 49 kamer, nie licząc tych, które zamontowały tarnobrzeskie spółdzielnie mieszkaniowe.

Na codzień obsługą kamer zajmuje się Miejska Komenda Policji oraz Straż Miejska. Obie instytucje niezależnie od siebie śledzą rejestrowany przez nie obraz, informując się wzajemnie o niepokojących zdarzeniach. System, choć kosztowny, to jednak wydatnie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa w mieście. Dosłownie codziennie dzięki monitoringowi wykrywani sa sprawcy wykroczeń a nawet przestępstw. Najczęściej identyfikowane są pojazdy zaparkowane w miejscach niedozwolonych oraz osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych. Monitoring sprawdza się znakomicie w przypadkach kolizji drogowych i niszczenia mienia. Jak informuje Straż Miejska, dzięki kamerom miejskim wielokrotnie zapobieżono bójkom, a nawet próbie gwałtu.

IMG_3546

Projekt dla IV Etapu monitoringu wykonany został przez firmę Net Strategy, a wykonanie instalacji przypadło, wyłonionemu w drodze przetargu, lokalnemu przedsiębiorstwu Teskom. Całość etapu zrealizowana została za kwotę blisko 200 tys. zł. Wszystkie zainstalowane kamery przekazują obraz w wysokiej jakości HD. Pozwalają na wielokrotne powiększanie obrazu, ktory rejestrowany jest na dyskach twardych i przechowywany, zgodnie z przepisami, przynajmniej przez 30 dni. Materiał, który zostanie zgrany w celu podjęcia czynności wyjaśniających może być przechowywany znacznie dłużej.

WW

Foto UM

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021