W Tarnobrzegu

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

W ramach czwartego etapu rozbudowy monitoringu wczoraj odbył się odbiór nowych czterech punktów wyposażonych w kamery. Dzięki temu ma być bezpieczniej.

Nowe kamery znajdują się w arboretum obok Zamku Tarnowskich w Dzikowie, na skrzyżowaniu ulic Kopernika i 11 Listopada, Sienkiewicza i Zamkowej oraz obok ronda przy Parku Przemysłowo-Technologicznym na osiedlu Zakrzów. Każdy z punktow wyposażony został w dwie kamery, jedną stacjonarną i jedną obrotową.

IMG_3538

O nowoczesności zamontowanych kamer świadczy także system wykrywania pojazdów samochodowych i ludzi, który na ekranach identyfikuje te obiekty za pomocą kolorowych kwadratów. Szczególnie jest to przydatne podczas pracy nocnej – mówią specjaliści. W mieście działa już 49 kamer, nie licząc tych, które zamontowały tarnobrzeskie spółdzielnie mieszkaniowe.

Na codzień obsługą kamer zajmuje się Miejska Komenda Policji oraz Straż Miejska. Obie instytucje niezależnie od siebie śledzą rejestrowany przez nie obraz, informując się wzajemnie o niepokojących zdarzeniach. System, choć kosztowny, to jednak wydatnie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa w mieście. Dosłownie codziennie dzięki monitoringowi wykrywani sa sprawcy wykroczeń a nawet przestępstw. Najczęściej identyfikowane są pojazdy zaparkowane w miejscach niedozwolonych oraz osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych. Monitoring sprawdza się znakomicie w przypadkach kolizji drogowych i niszczenia mienia. Jak informuje Straż Miejska, dzięki kamerom miejskim wielokrotnie zapobieżono bójkom, a nawet próbie gwałtu.

IMG_3546

Projekt dla IV Etapu monitoringu wykonany został przez firmę Net Strategy, a wykonanie instalacji przypadło, wyłonionemu w drodze przetargu, lokalnemu przedsiębiorstwu Teskom. Całość etapu zrealizowana została za kwotę blisko 200 tys. zł. Wszystkie zainstalowane kamery przekazują obraz w wysokiej jakości HD. Pozwalają na wielokrotne powiększanie obrazu, ktory rejestrowany jest na dyskach twardych i przechowywany, zgodnie z przepisami, przynajmniej przez 30 dni. Materiał, który zostanie zgrany w celu podjęcia czynności wyjaśniających może być przechowywany znacznie dłużej.

WW

Foto UM

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021