W Tarnobrzegu

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

Uwaga, na miejskim monitoringu znów widać więcej

W ramach czwartego etapu rozbudowy monitoringu wczoraj odbył się odbiór nowych czterech punktów wyposażonych w kamery. Dzięki temu ma być bezpieczniej.

Nowe kamery znajdują się w arboretum obok Zamku Tarnowskich w Dzikowie, na skrzyżowaniu ulic Kopernika i 11 Listopada, Sienkiewicza i Zamkowej oraz obok ronda przy Parku Przemysłowo-Technologicznym na osiedlu Zakrzów. Każdy z punktow wyposażony został w dwie kamery, jedną stacjonarną i jedną obrotową.

IMG_3538

O nowoczesności zamontowanych kamer świadczy także system wykrywania pojazdów samochodowych i ludzi, który na ekranach identyfikuje te obiekty za pomocą kolorowych kwadratów. Szczególnie jest to przydatne podczas pracy nocnej – mówią specjaliści. W mieście działa już 49 kamer, nie licząc tych, które zamontowały tarnobrzeskie spółdzielnie mieszkaniowe.

Na codzień obsługą kamer zajmuje się Miejska Komenda Policji oraz Straż Miejska. Obie instytucje niezależnie od siebie śledzą rejestrowany przez nie obraz, informując się wzajemnie o niepokojących zdarzeniach. System, choć kosztowny, to jednak wydatnie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa w mieście. Dosłownie codziennie dzięki monitoringowi wykrywani sa sprawcy wykroczeń a nawet przestępstw. Najczęściej identyfikowane są pojazdy zaparkowane w miejscach niedozwolonych oraz osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych. Monitoring sprawdza się znakomicie w przypadkach kolizji drogowych i niszczenia mienia. Jak informuje Straż Miejska, dzięki kamerom miejskim wielokrotnie zapobieżono bójkom, a nawet próbie gwałtu.

IMG_3546

Projekt dla IV Etapu monitoringu wykonany został przez firmę Net Strategy, a wykonanie instalacji przypadło, wyłonionemu w drodze przetargu, lokalnemu przedsiębiorstwu Teskom. Całość etapu zrealizowana została za kwotę blisko 200 tys. zł. Wszystkie zainstalowane kamery przekazują obraz w wysokiej jakości HD. Pozwalają na wielokrotne powiększanie obrazu, ktory rejestrowany jest na dyskach twardych i przechowywany, zgodnie z przepisami, przynajmniej przez 30 dni. Materiał, który zostanie zgrany w celu podjęcia czynności wyjaśniających może być przechowywany znacznie dłużej.

WW

Foto UM

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2021

rta24.eu21 czerwca 2021

Woda święcona z dystrybutora

rta24.eu19 czerwca 2021

Zmiany w dodatkach mieszkaniowych od 1 lipca 2021

rta24.eu18 czerwca 2021

Zagra orkiestra, zatańczą mażoretki – zapraszamy na niedzielny koncert

rta24.eu18 czerwca 2021

Plan Miasta Tarnobrzega. Nowe tablice już zamontowane

rta24.eu17 czerwca 2021