W Tarnobrzegu

Uważnie czytaj listy! Ktoś podszywa się pod ZUS

Uważnie czytaj listy! Ktoś podszywa się pod ZUS

Po raz kolejny Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Stalowej Woli ostrzega o próbach oszustwa na „pracownika ZUS” oraz o otrzymanych listach, w których podany jest nowy numerem konta, na które trzeba wpłacać pieniądze. Placówka apeluje do mieszkańców o daleko idącą ostrożność podczas rozmów telefonicznych, spotkań z podejrzanymi, rzekomymi pracownikami ZUS-u.

Ponad 2 miesiące temu, do Zakładu dotarły informacje o rzekomych telefonach od pracowników ZUS-u, którzy proponują odpłatne spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta w Zakładzie i konta w OFE. Teraz, kolejnym sposobem próby oszustwa są listy, które otrzymują mieszkańcy do swoich skrzynek. Wizerunkowo bardzo przypominają prawdziwą korespondencje placówki, a dotyczą nowych zasad opłacania konta.

Jeżeli do kogokolwiek dotarłaby taki list, albo ktoś miałby wątpliwości czy numer rachunku na który opłaca składki jest prawidłowym, prosimy o skontaktowanie się z najbliższą placówką ZUS-u z doradcą płatnika składek, skorzystania z Centrum Obsługi Telefonicznej lub skorzystanie z informacji zawartej na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Dodaje, że pracownicy ZUS-u nie chodzą po domach, nie dzwonią do klientów oferując jakiekolwiek usługi komercyjne. Jedyną sytuacja, w której może nas odwiedzić pracownik ZUS-u, to sytuacja w której dochodzi do kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi więc wszystkich klientów, a w szczególności osoby starsze o ostrożność podczas rozmów telefonicznych, spotkań i doradztwa. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na naszą niekorzyść. Oszuści mogą wykraść z konta duże pieniądze.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021