W Tarnobrzegu

Uważnie czytaj listy! Ktoś podszywa się pod ZUS

Uważnie czytaj listy! Ktoś podszywa się pod ZUS

Po raz kolejny Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Stalowej Woli ostrzega o próbach oszustwa na „pracownika ZUS” oraz o otrzymanych listach, w których podany jest nowy numerem konta, na które trzeba wpłacać pieniądze. Placówka apeluje do mieszkańców o daleko idącą ostrożność podczas rozmów telefonicznych, spotkań z podejrzanymi, rzekomymi pracownikami ZUS-u.

Ponad 2 miesiące temu, do Zakładu dotarły informacje o rzekomych telefonach od pracowników ZUS-u, którzy proponują odpłatne spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta w Zakładzie i konta w OFE. Teraz, kolejnym sposobem próby oszustwa są listy, które otrzymują mieszkańcy do swoich skrzynek. Wizerunkowo bardzo przypominają prawdziwą korespondencje placówki, a dotyczą nowych zasad opłacania konta.

Jeżeli do kogokolwiek dotarłaby taki list, albo ktoś miałby wątpliwości czy numer rachunku na który opłaca składki jest prawidłowym, prosimy o skontaktowanie się z najbliższą placówką ZUS-u z doradcą płatnika składek, skorzystania z Centrum Obsługi Telefonicznej lub skorzystanie z informacji zawartej na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Dodaje, że pracownicy ZUS-u nie chodzą po domach, nie dzwonią do klientów oferując jakiekolwiek usługi komercyjne. Jedyną sytuacja, w której może nas odwiedzić pracownik ZUS-u, to sytuacja w której dochodzi do kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi więc wszystkich klientów, a w szczególności osoby starsze o ostrożność podczas rozmów telefonicznych, spotkań i doradztwa. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na naszą niekorzyść. Oszuści mogą wykraść z konta duże pieniądze.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021