W powiecie

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

29 lipca z portu Sandomierz wyruszyła kolejna “Wyprawa Warszawska”. Flisacy skupieni w Partnerstwie “Napędzani Wisłą” popłynęli po raz piąty z Sandomierza do Warszawy, by uczcić  76 rocznicę Powstania Warszawskiego. Kilkadziesiąt uczestników tworzących załogi 6 łodzi drewnianych tj.: Zawisza, Korona, Wawrzyniec, Marceli II, Drzazga, Smyk, dwóch łodzi Ochotniczej Straży Pożarnej z Dymitrowa Małego oraz pontonu z Sandomierza po uroczystej odprawie o godz. 9:00 wyruszyli w rejs.

4-dniowa wyprawa łączyła ze sobą wiele elementów. Była lekcją historii, turystyki ale także szkolenia dla druhów i druhen z OSP Dymitrów Mały. 10-cio osobowa załoga w składzie: Magdalena Kosztur, Magdalena Kołek, Renata Jarosz, Małgorzata Durda, Justyna Kantor, Damian Badawika, Sebastian Barszczewski, Rafał Majlinger, Grzegorz Rolek oraz Wojciech Grazda pod banderą Gminy Baranów Sandomierskim tworzyła sekcję zabezpieczenia technicznego całej wyprawy.

Podczas rejsu uczestnicy odwiedzili m.in. Solec nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Puławy, Dęblin, Górę Kalwarię, Kozienice.

Uczestnicy pokonywali w ciągu jednego dnia trasę ok. 70 km, każdy dzień wyprawy przynosił nowe wyzwania na wodzie, a wieczorne biwakowanie na wiślanych wyspach uczyło przetrwania w różnych warunkach pogodowych.

Wyprawa zakończała się 1 sierpnia, kiedy to dokładnie o godz. 17 w Warszawie w Godzinę W. ,,Napędzani Wisłą’’ uczestniczyli w paradzie. Najważniejszy, czwarty dzień wyprawy rozpoczął się od ustaleń dotyczących szyku paradnego podczas Godziny “W”.

W tym roku załoga ,, Napędzanych Wisłą’’ dostąpiła zaszczytu otwierania parady wodniaków z całej Polski, dlatego odpowiednie przygotowanie było niezbędne.

W wydarzeniu upamiętniającym rocznicę Powstania Warszawskiego co roku uczestniczy tysiące osób. Podobnie i w tym roku, uczestnicy z całej Polski płynęli na łodziach, kajakach, pontonach i statkach, by uczcić to wydarzenie. Do załogi OSP Dymitrów Mały w tym szczególnym dniu dołączył także z-ca Burmistrza Marek Barszcz oraz Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP Józef Bereski.

 

Więcej o wyprawie oraz relacji z każdego dnia rejsu do Warszawy możecie Państwo zobaczyć na stronie internetowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dymitrowie Małym : https://www.facebook.com/Ochotnicza-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-w-Dymitrowie-Ma%C5%82ym-730165880344324/ oraz na stronie UMiG Baranów Sandomierski – Galeria.

Zdjęcia zostały przekazane od członków OSP Dymitrów Mały oraz Andrzeja Łady- uczestnika spływu.

 

Źródło U.M. i G. Baranów Sandomierski

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Strażacy podpisali umowy na zakup sprzętu strażackiego

rta24.eu25 września 2020

Oficjalne otwarcie Technicznego Ogrodu w Gorzycach już w niedziele

rta24.eu24 września 2020

W Baranowie powstanie pomnik Orła Piastowskiego

rta24.eu23 września 2020

Kolejna pomoc dla Domu Pomocy Społecznej

rta24.eu18 września 2020

Studiuj na WMT Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

rta24.eu17 września 2020

Starostwo obdarowało Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

rta24.eu17 września 2020

Koronawirus – Dom Dziecka pod nadzorem Sanepidu

rta24.eu17 września 2020

Zaginął 36-letni mieszkaniec Grębowa

rta24.eu16 września 2020

Mieszkańcy upamiętnią Ułanów

rta24.eu15 września 2020