W powiecie

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

Fundacja Fundusz Lokalny SMK już po raz szósty była organizatorem akcji sprzątania wideł Wisły i Sanu. Inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz działań Fundacji, zrzesza z roku na rok coraz więcej wolontariuszy, którzy chcą zadbać o stan czystości polskich rzek.

VI wiosenne sprzątanie Wisły i Sanu to wspólne działanie Fundacji oraz jej partnerów w regionie wideł Wisły i Sanu, które ma na celu poprawę czystości rzek. W ramach inicjatywy ,,Napędzani Wisłą’’ 8 maja 2021 r. wraz z partnerami  po raz szósty posprzątali Wisłę oraz San. Zbierano nie tylko odpady, które znajdują się bezpośrednio na powierzchni wody lub na nawisach przybrzeżnych, ale również posprzątano tereny przyległe.

Blisko 300 wolontariuszy oraz 20 jednostek pływających – to właśnie dzięki nim udało się posprzątać Wisłę i San. Odcinek Sanu został posprzątany od Krzeszowa aż do ujścia rzeki do Wisły, z kolei sprzątanie Wisły odbyło się na odcinku od Dymitrowa Małego do ujścia Sanu.

Zaangażowanie, determinacja, a przede wszystkim propagowanie postaw ekologicznych ze szczególnym naciskiem na czystość tych rzek, sprawiło że wolontariusze zebrali mnóstwo śmieci, które zostały odebrane i zutylizowane przez miejskie oraz gminne zakłady komunalne. Odpady były przeróżne, zaczynając od szklanych butelek, puszek i reklamówek, kończąc na częściach samochodowych i odpadach wielkogabarytowych np. fotele.

Wszystkim wolontariuszom uczestniczącym w akcji serdecznie dziękujemy! To piękne, że tak wielu ludzi dba o środowisko. Mając na uwadze przyszłość kolejnych pokoleń,  zachęcajmy również innych do udziału w tego typu akcjach.

Warto wspomnieć, że wydarzenie stanowi element działalności Fundacji w ramach Programu „Napędzani Wisłą” rozpoczętego w 2016 r. Partnerstwo skupia ludzi z pasjami wodniackimi, przyrodniczymi oraz wędkarskimi, ukierunkowane jest także na rozwój aktywności społecznej, obywatelskiej i rekreacyjnej na Wiśle i Sanie. Przedmiotem Fundacji oraz jej partnerów są nie tylko inicjatywy podejmowane na rzecz utrzymywania czystości Wisły i Sanu, ważnym wydarzeniem od kilku lat jest organizacja spływów na rzece Wiśle połączona z obchodami upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na odcinku Baranów Sandomierski–Warszawa.

 

 

 

 

Źródło U.M. i G. Baranów Sandomierki

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba młodzieżowym wicemistrzem Polski

rta24.eu16 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Gminny konkurs recytatorski w Sokolnikach

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021