kultura i rozrywka

W Baranowie dzieci się nie nudzą!

W Baranowie dzieci się nie nudzą!

Robili raban, grali, śpiewali, malowali… Ale się działo! Około stu dzieci wzięło udział w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez MGOK w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu.

Zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczne, gry, zabawy i szaleństwa – tak można podsumować serię zajęć wakacyjnych przygotowanych przez Miejsko-Gminny Dom Kultury. Spotkania odbywały się przez cały tydzień, codziennie, zarówno w Skopaniu, jak i w Baranowie Sandomierskim. Dzieci mogły bezpłatnie wziąć udział w zorganizowanych i prowadzonych przez instruktorów warsztatach, ale także pograć z rówieśnikami „w piłkarzyki”, czy gry planszowe.

Zajęcia były okazją do poznania tradycyjnych zabaw rodziców, czy dziadków, jak np. skakanie przez gumę, ciuciubabka, gra w miotłę i szczura. Było też przeciąganie liny, rzuty woreczkiem do celu, przechodzenie pod ruchomym drążkiem.

Uczestnicy wykonali samodzielnie oryginalne kapelusze z papieru, zamieniali się w żywe obrazy na asfalcie, przekonali się, że grać można na wszystkim: kolanach, łyżkach, czy garnkach. Były rebusy i zagadki muzyczne, śpiewanie w kanonie i nauka piosenki w nieokreślonym języku. Ostatniego dnia wszyscy wspólnie odśpiewali ulubione piosenki, sprawdzili się w konkurencjach zręcznościowych, pokosztowali soczystych arbuzów i słodkich czekoladek. Każdy, kto odwiedził tego dnia dom kultury, miał też szansę wziąć udział w loterii i wygrać ciekawe nagrody: latawce, maskotki, piłki i inne.

W spotkaniach wzięło udział ponad 100 maluchów z terenu gminy – mieszkańców, ale także turystów, którzy przyjechali z tak odległych zakątków świata, jak Hiszpania, czy Stany Zjednoczone.

Zajęcia zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

źródło: MGOK w Baranowie Sandomierskim

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021