W powiecie

W Baranowie pęka lód!

W Baranowie pęka lód!

Zima w końcu musi odejść! W weekend ostatecznie rozprawią się z nią tancerze w Baranowie Sandomierskim, którzy przygotowali wyjątkowe charytatywne widowisko. Będą tańczyć, śpiewać i pomagać chorej Gabrysi.

Lody zaczynają topnieć i już niedługo Królewna Wiosna powinna przejąć władzę nad Ziemią, jednak zła Królowa Śniegu nie zgadza się na to. Postanawia, że w tym roku zima będzie trwała przez cały rok, a kto ośmieli jej się sprzeciwić, zostanie zamrożony na zawsze… Jak zakończy się ta historia? Dowiedzą się wszyscy, którzy w weekend pojawią się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wielkie widowisko muzyczno-taneczne pt. „Niech pęka serca lód” przygotowali młodzi mieszkańcy regionu skupieni w grupie tanecznej Flash. Wystąpią także zaproszeni przez nich goście: grupa Art Dance z Nowej Dęby, Breakdance 2w1 i wokaliści: Alicja Hajduk, Aleksandra Solarska, Martyna Wilk, Patrycja Suwara i Izabela Pieróg.

– Zaprezentujemy różne style taneczne, efekt wielu tygodni pracy – mówi Ewa Pluta, instruktorka i autorka choreografii. – Chcemy pokazać, co potrafimy, wspólnie się bawić, ale też pomóc.

Koncert będzie bowiem okazją do wsparcia ciężko chorej dziewczynki z Padwi Narodowej. Gabrysia Nawrot, choć ma zaledwie 5 lat, już musi walczyć z całym szeregiem schorzeń. Zdiagnozowano u niej wodogłowie, porażenie mózgowe i padaczkę. Może jej pomóc operacja w Niemczech. Jest to jednak bardzo kosztowne, dlatego tancerze postanowili wesprzeć rodziców dziewczynki i zorganizować zbiórkę funduszy na ten cel.

Każdy, kto przyjdzie na koncert będzie mógł złożyć datek do puszki. Można również zrobić przelew elektroniczny za pośrednictwem strony siepomaga.pl (bezpośredni link: https://www.siepomaga.pl/gabrysianawrot) albo wysłać sms pod nr 75 165 o treści: POMOC 3808 (koszt: 5 zł netto). Istnieje także możliwość przekazania 1% podatku Fundacji Avalon z dopiskiem Nawrot, 3808. Więcej szczegółów na stronie: www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/nawrot_gabrysia.html. Każda złotówka jest ważna!

Zbiórka dla Gabrysi oraz koncerty „Niech pęka serca lód” odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (25 i 26 lutego) o godzinie 18.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wstęp jest wolny.

rd
plakat-Modell-1

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021