W powiecie

W Baranowie pęka lód!

W Baranowie pęka lód!

Zima w końcu musi odejść! W weekend ostatecznie rozprawią się z nią tancerze w Baranowie Sandomierskim, którzy przygotowali wyjątkowe charytatywne widowisko. Będą tańczyć, śpiewać i pomagać chorej Gabrysi.

Lody zaczynają topnieć i już niedługo Królewna Wiosna powinna przejąć władzę nad Ziemią, jednak zła Królowa Śniegu nie zgadza się na to. Postanawia, że w tym roku zima będzie trwała przez cały rok, a kto ośmieli jej się sprzeciwić, zostanie zamrożony na zawsze… Jak zakończy się ta historia? Dowiedzą się wszyscy, którzy w weekend pojawią się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wielkie widowisko muzyczno-taneczne pt. „Niech pęka serca lód” przygotowali młodzi mieszkańcy regionu skupieni w grupie tanecznej Flash. Wystąpią także zaproszeni przez nich goście: grupa Art Dance z Nowej Dęby, Breakdance 2w1 i wokaliści: Alicja Hajduk, Aleksandra Solarska, Martyna Wilk, Patrycja Suwara i Izabela Pieróg.

– Zaprezentujemy różne style taneczne, efekt wielu tygodni pracy – mówi Ewa Pluta, instruktorka i autorka choreografii. – Chcemy pokazać, co potrafimy, wspólnie się bawić, ale też pomóc.

Koncert będzie bowiem okazją do wsparcia ciężko chorej dziewczynki z Padwi Narodowej. Gabrysia Nawrot, choć ma zaledwie 5 lat, już musi walczyć z całym szeregiem schorzeń. Zdiagnozowano u niej wodogłowie, porażenie mózgowe i padaczkę. Może jej pomóc operacja w Niemczech. Jest to jednak bardzo kosztowne, dlatego tancerze postanowili wesprzeć rodziców dziewczynki i zorganizować zbiórkę funduszy na ten cel.

Każdy, kto przyjdzie na koncert będzie mógł złożyć datek do puszki. Można również zrobić przelew elektroniczny za pośrednictwem strony siepomaga.pl (bezpośredni link: https://www.siepomaga.pl/gabrysianawrot) albo wysłać sms pod nr 75 165 o treści: POMOC 3808 (koszt: 5 zł netto). Istnieje także możliwość przekazania 1% podatku Fundacji Avalon z dopiskiem Nawrot, 3808. Więcej szczegółów na stronie: www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/nawrot_gabrysia.html. Każda złotówka jest ważna!

Zbiórka dla Gabrysi oraz koncerty „Niech pęka serca lód” odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę (25 i 26 lutego) o godzinie 18.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Wstęp jest wolny.

rd
plakat-Modell-1

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021