W Tarnobrzegu

W Baranowie tancerze stopili lód…

W Baranowie tancerze stopili lód…

…i zebrali ponad 3 tys. zł na leczenie chorej Gabrysi. Karnawał w baranowskim MGOK-u zakończył się szalonym świętem tańca, muzyki i radości.

Spektakl „Niech pęka serca lód” to opowieść o zmaganiach zimy z wiosną. Tancerze i wokaliści na scenie pokazali historię nieubłaganego czasu i prawa natury, nieuchronnej zmiany, a wreszcie nieodwracalnego triumfu życia, radości i młodości. Autorką choreografii i instruktorką jest Ewa Pluta, która brawurowo wcieliła się w rolę Wiosny. Jako Zima partnerowała jej na scenie olśniewająca Anna Tymków.

Na scenie zatańczyło blisko sto osób, kilka grup tanecznych: Flash z Baranowa Sandomierskiego i Padwi Narodowej, Art Dance z Nowej Dęby, a także zaproszeni goście: Breakdance 2w1 i Salsa Solo, oraz wokaliści: Alicja Hajduk, Izabela Pieróg, Aleksandra Solarska, Patrycja Suwara i Martyna Wilk. W ciągu dwóch dni koncert obejrzało ponad 400 osób.

– Zależało nam na tym, by zaprezentować szerszej widowni efekty naszej wielomiesięcznej pracy – mówi Ewa Pluta, – zwłaszcza, że naprawdę mamy się czym pochwalić, bo dzieci i młodzież tańczą z wielką pasją i na scenie pokazują niesamowite emocje, którymi chcieli się podzielić z widzami.

I chyba się to udało, bo widownia na koniec poderwała się z miejsc, by nagrodzić artystów owacjami na stojąco.

Młodzi ludzie chcieli także podzielić się swoją radością z Gabrysią Nawrot z Padwi Narodowej. Dziewczynka jest ciężko chora i potrzebuje pieniędzy, by wyjechać do niemieckiej kliniki na badania, a być może również na operację, która pozwoli znacznie poprawić jakość jej życia. Gabrysia przybyła na koncert wraz ze starszą siostrą, kuzynką oraz rodzicami, którzy opowiedzieli o swoich nadziejach na leczenie córeczki i podziękowali wszystkim za pomoc.

Mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego nie zawiedli. Dzięki zbiórce do puszek podczas koncertów udało się zebrać ponad 3 tys. zł, które zasilą konto Gabrysi.

Wciąż można pomóc dziewczynce przekazując 1% podatku albo wpłacając pieniądze na stronie www.siepomaga.pl/gabrysianawrot.

rd

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021