W Tarnobrzegu

W Baranowie tancerze stopili lód…

W Baranowie tancerze stopili lód…

…i zebrali ponad 3 tys. zł na leczenie chorej Gabrysi. Karnawał w baranowskim MGOK-u zakończył się szalonym świętem tańca, muzyki i radości.

Spektakl „Niech pęka serca lód” to opowieść o zmaganiach zimy z wiosną. Tancerze i wokaliści na scenie pokazali historię nieubłaganego czasu i prawa natury, nieuchronnej zmiany, a wreszcie nieodwracalnego triumfu życia, radości i młodości. Autorką choreografii i instruktorką jest Ewa Pluta, która brawurowo wcieliła się w rolę Wiosny. Jako Zima partnerowała jej na scenie olśniewająca Anna Tymków.

Na scenie zatańczyło blisko sto osób, kilka grup tanecznych: Flash z Baranowa Sandomierskiego i Padwi Narodowej, Art Dance z Nowej Dęby, a także zaproszeni goście: Breakdance 2w1 i Salsa Solo, oraz wokaliści: Alicja Hajduk, Izabela Pieróg, Aleksandra Solarska, Patrycja Suwara i Martyna Wilk. W ciągu dwóch dni koncert obejrzało ponad 400 osób.

– Zależało nam na tym, by zaprezentować szerszej widowni efekty naszej wielomiesięcznej pracy – mówi Ewa Pluta, – zwłaszcza, że naprawdę mamy się czym pochwalić, bo dzieci i młodzież tańczą z wielką pasją i na scenie pokazują niesamowite emocje, którymi chcieli się podzielić z widzami.

I chyba się to udało, bo widownia na koniec poderwała się z miejsc, by nagrodzić artystów owacjami na stojąco.

Młodzi ludzie chcieli także podzielić się swoją radością z Gabrysią Nawrot z Padwi Narodowej. Dziewczynka jest ciężko chora i potrzebuje pieniędzy, by wyjechać do niemieckiej kliniki na badania, a być może również na operację, która pozwoli znacznie poprawić jakość jej życia. Gabrysia przybyła na koncert wraz ze starszą siostrą, kuzynką oraz rodzicami, którzy opowiedzieli o swoich nadziejach na leczenie córeczki i podziękowali wszystkim za pomoc.

Mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego nie zawiedli. Dzięki zbiórce do puszek podczas koncertów udało się zebrać ponad 3 tys. zł, które zasilą konto Gabrysi.

Wciąż można pomóc dziewczynce przekazując 1% podatku albo wpłacając pieniądze na stronie www.siepomaga.pl/gabrysianawrot.

rd

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021