W blasku europejskiego srebra

Niestety zawodniczkom KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg nie udało się sprawić sensacji i wygrać Ligi Mistrzyń. Dodatkowo plany tarnobrzeżankom pokrzyżowała kontuzja liderki Han Ying. Chociaż podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka przegrały 0:3 w piątek drugie, wyjazdowe spotkanie z TTC Berlin, to do Tarnobrzega wracają z podniesionym czołem.

Mecz rozpoczął się od zaciętego pojedynku pomiędzy Natalią Partyką a Xiaona Shan. Dwa sety kończyły się na przewagi, jednak Partyce nie udało się urwać rywalce ani jednego.

Jako druga do stołu podeszła w ekipie KTS Li Qian, której przyszło stoczyć zacięty bój z Petrissią Solją. “Mała” także nie wygrała ani seta, chociaż najbliżej była w trzeciej partii, którą przegrała 13:15.

Jako trzecią do stołu trener Nęcek wysłał liderkę Han Ying, która stanęła naprzeciwko Georginy Poty. Jeszcze przed wyjazdem do Berlina Han narzekała na kontuzję, której nabawiła się podczas jednego z treningów. Dlatego trener wystawił ją jako trzecią. “Hania” świetnie rozpoczęła od wygrania pierwszego seta. Niestety drugiego przegrała, a potem już nie była w stanie kontynuować gry i musiała skreczować.

Po zaciętym boju tarnobrzeżanki musiały uznać wyższość zawodniczek z Berlina, które lepsze były także przed miesiącem w pierwszym meczu rozgrywanym w Tarnobrzegu, kiedy wygrały 3:2. Dla podopiecznych trenera Nęcka był to dopiero pierwszy w historii występ w finale Ligi Mistrzyń, ale z pewnością nie ostatni, bowiem apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego trener Nęcek już teraz zapewne myśli o przyszłorocznych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że przed tygodniem zawodniczki KTS po raz dwudziesty piąty sięgnęły po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

TTC Berlin Eastside – KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg 3:0

Xiaona SHAN – Natalia PARTYKA 3:0 (13:11,11:5,14:12)
Petrissa SOLJA – Qian LI 3:0 (11:5,11:7,15:13)
Georgina POTA – Ying HAN 3:1 (7:11,11:4,11:0,11:0)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *