W powiecie

W Chmielowie powstanie świetlica wiejska

W Chmielowie powstanie świetlica wiejska

Po raz kolejny dzięki dofinansowaniu Samorządu Podkarpackiego z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi wpływają środki na poprawę życia mieszkańców naszych sołectw. Po uporządkowaniu terenu Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli ze środków Programu polegającej na budowie placu zabaw i altany w poprzednich latach kolejnym sołectwem, które otrzymało wsparcie z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 jest Chmielów. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 10 tys. zł w Wiejskim Centrum Kultury powstanie świetlica dla mieszkańców sołectwa. Będzie ona służyła mieszkańcom do bieżących spotkań i działalności społeczno – kulturalnej.

W ramach zadania zostaną wyremontowane pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze budynku, w których powstanie nowo utworzona świetlica, odnowione zostaną również klatki schodowe. Zakres remontu będzie polegał m.in. na wykonaniu nowych posadzek, wykonaniu nowej podłogi z kamienia sztucznego, szpachlowaniu i malowaniu ścian i sufitów.

Warto wspomnieć, iż ideą programu jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, w związku z tym część zadań zostanie wykonana przez lokalną społeczność i organizacje działające na terenie Sołectwa Chmielów. Zadanie to zostało wytypowane przez mieszkańców sołectwa w ramach tworzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi, czyli dokumentu strategicznego, w którym są zawarte najważniejsze inwestycje niezbędne do realizacji na terenie Chmielowa. Ważną informacja dla mieszkańców jest to, że w kolejnych latach będzie można się ubiegać na inne zadania wynikające z przedmiotowej Strategii, a ona sama będzie mogła być na bieżąco aktualizowana.

Należy mieć nadzieję, że utworzenie świetlicy wiejskiej przyczyni się do większej integracji mieszkańców sołectwa co wpłynie na realizację głównego kierunku działań Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi jakim jest”Integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej służąca zaspokajaniu potrzeb społecznych i kulturalnych w kontekście procesu odnowy wsi”.

źródło: UMiG Nowa Dęba

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021