W powiecie

W Chmielowie powstanie świetlica wiejska

W Chmielowie powstanie świetlica wiejska

Po raz kolejny dzięki dofinansowaniu Samorządu Podkarpackiego z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi wpływają środki na poprawę życia mieszkańców naszych sołectw. Po uporządkowaniu terenu Szkoły Podstawowej w Tarnowskiej Woli ze środków Programu polegającej na budowie placu zabaw i altany w poprzednich latach kolejnym sołectwem, które otrzymało wsparcie z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 jest Chmielów. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 10 tys. zł w Wiejskim Centrum Kultury powstanie świetlica dla mieszkańców sołectwa. Będzie ona służyła mieszkańcom do bieżących spotkań i działalności społeczno – kulturalnej.

W ramach zadania zostaną wyremontowane pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze budynku, w których powstanie nowo utworzona świetlica, odnowione zostaną również klatki schodowe. Zakres remontu będzie polegał m.in. na wykonaniu nowych posadzek, wykonaniu nowej podłogi z kamienia sztucznego, szpachlowaniu i malowaniu ścian i sufitów.

Warto wspomnieć, iż ideą programu jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, w związku z tym część zadań zostanie wykonana przez lokalną społeczność i organizacje działające na terenie Sołectwa Chmielów. Zadanie to zostało wytypowane przez mieszkańców sołectwa w ramach tworzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi, czyli dokumentu strategicznego, w którym są zawarte najważniejsze inwestycje niezbędne do realizacji na terenie Chmielowa. Ważną informacja dla mieszkańców jest to, że w kolejnych latach będzie można się ubiegać na inne zadania wynikające z przedmiotowej Strategii, a ona sama będzie mogła być na bieżąco aktualizowana.

Należy mieć nadzieję, że utworzenie świetlicy wiejskiej przyczyni się do większej integracji mieszkańców sołectwa co wpłynie na realizację głównego kierunku działań Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi jakim jest”Integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej służąca zaspokajaniu potrzeb społecznych i kulturalnych w kontekście procesu odnowy wsi”.

źródło: UMiG Nowa Dęba

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021