W powiecie

W Gminie Baranów powstanie łącznik dróg wojewódzkich

W Gminie Baranów powstanie łącznik dróg wojewódzkich

Ostatnie dni grudnia, potwierdziły kolejną inwestycję na terenie Gminy Baranów Sandomierski, ponieważ 29 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski podpisał umowę z  właścicielem firmy EXCAL – Marek Tokarz z siedzibą w  Tarnobrzegu na realizację zadania polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej dla nowej inwestycji, która zdecydowanie ucieszy uczestników ruchu drogowego bowiem jej celem jest odciążenie drogi wojewódzkiej, na której panuje duży ruch poprzez wybudowanie nowego odcinka, który dodatkowo skróci drogę podróżujących w stronę Tarnobrzega o niespełna kilometr. Zwycięzca został wyłoniony na wskutek przeprowadzonej procedury przetargowej spośród trzech złożonych ofert.

Sporządzenie dokumentacji projektowej to najważniejszy warunek rozpoczęcia przyszłych prac budowlanych planowanych na dwóch odcinkach. Odcinek nr 1 obejmować będzie przebudowę istniejącej drogi (ul. Ks. Jerzego Popiełuszki) na długości ok. 400 mb, odcinek nr 2 to budowa nowej drogi o szerokości 6 m na odcinku około 600 m, budowę ciągu rowerowego wzdłuż projektowanej drogi, budowę oświetlenia, odwodnienie drogi, przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 na skrzyżowanie typu „rondo”, przebudowę lub remont istniejących przepustów, przebudowę i budowę nowych zjazdów.

Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy inwestycje drogowe to jedne z ważniejszych inwestycji w Gminie ponieważ realizowane są z myślą o uczestnikach ruchu drogowego zapewniając nam wszystkim komfort i bezpieczeństwo.

 

 

 

Źródło U.M. i G . Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021