W powiecie

W Gorzycach podsumowali rok

W Gorzycach podsumowali rok

W miniony piątek 21 grudnia podsumowano rok pracy samorządu gminy Gorzyce. Jak podkreślał wójt Gorzyc – był to rok trudny, ale obfitował w sukcesy.

W spotkaniu uczestniczyli radni minionej i obecnej kadencji, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy szkół oraz jednostek podległych, duchowni, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych oraz przedstawiciele firm działających na terenie gminy.

– To był trudny rok, ale obfitował on w wiele inwestycji. Zrealizowaliśmy w zasadzie wszystkie założenia, które przed sobą postawiliśmy. Ponadto staraliśmy się w sposób wyważony prowadzić zadania mające wpływ na codzienne funkcjonowanie gminy. Nie obeszło się bez różnorodnych problemów choćby z dynamicznie zmieniającym się rynkiem wykonawców i rosnącymi cenami za usługi. Mimo tych wielu barier udało nam się dopiąć budżet i zrealizować nasze zamierzenia – podkreślał wójt Leszek Surdy

Rok 2018 obfitował w największe i najbardziej strategiczne z punktu widzenia rozwoju gminy inwestycje. Należy do nich między innymi budowa drogi gminnej do strefy ekonomicznej. Droga została oddana do użytku końcem listopada, a jej otwarcie zbiegło się zakończeniem budowy mostu na rzece Łęg, budowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad.

Po wielu latach rozpoczęły się prace budowy nowego obwałowania rzek. Pierwszy etap wraz z budową przepompowni wykonano na rzece Trześniówka, a inwestorem tak ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego gminy był Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

W ramach zadania pn. „Rozwój odnawialnych źródeł energii na terenie gmin: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Horyniec Zdrój, Lubaczów, miast: Lubaczów, Narol, Nowa Dęba” w gminie zamontowano 178 instalacji fotowoltaicznych. Gmina wybudowała również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To jedne z większych inwestycji, ale w codziennej pracy samorządu nie zabrakło mniejszych prac zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców, w tym także infrastruktury gminnej.

Spotkanie, podczas którego podsumowano mijający rok, było również okazją do podziękowania. Te na ręce wszystkich zaproszonych gości oraz osób, które współpracują z samorządem złożyli wójt Leszek Surdy oraz przewodniczący Krzysztof Maruszak.

Słowa uznania do władz gminy i mieszkańców skierował również starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Gratuluję dokonań oraz wspólnych inwestycji realizowanych również przy współudziale powiatu tarnobrzeskiego. Zakładam, że bardzo dobra współpraca na niwie i drogowej, i pomocy społecznej, i każdej innej będzie kontynuowana.

Podsumowanie roku zwieńczyło przekazanie światła betlejemskiego. Światło – przekazali harcerze oraz zuchy z 8 DH im. Szarych Szeregów i 12 GZ Mega Brysie. Spotkanie zwieńczono życzeniami dzieląc się nawzajem opłatkiem.

01 (1)

03

08

10 (1)

11

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021