W powiecie

W Gorzycach przyznano stypendia „Młodzi Zdolni”

W Gorzycach przyznano stypendia „Młodzi Zdolni”

Zdolni i utalentowani młodzi mieszkańcy gminy Gorzyce za wyniki w nauce, a przede wszystkim za rozwijanie swoich talentów otrzymali stypendia w ramach Funduszu „Młodzi Zdolni”.

Tradycyjnie nazwiska tegorocznych stypendystów ogłoszono podczas V Uroczystej Sesji Rady Gminy Gorzyce. W tym roku stypendia zostały przyznane 7 osobom.

Tomasz Ciastek – miłośnik motocrossów, Karol Łysiak – młody i obiecujący futbolista oraz Kamila Skwara, która największe sukcesy odnosi w zawodach biegowych i pływackich, a także rozwija się w dziedzinie rysunku – otrzymali stypendia w wysokości 2 tys. zł. Natomiast stypendia w wysokości 1 tys. złotych komisja przyznała Emilii Gielarek ze Szkoły Podstawowej we Wrzawach, Julii Walskiej ze Szkoły Podstawowej im. St. Jachowicza w Furmanach, Emilii Tworek z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu oraz Ksaweremu Świergulowi – uczniowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach.

– Honorujemy młodych ludzi za wyniki w nauce, ale nie tylko. W szczególności chcemy zauważać ich pasje i sukcesy, jakie na tym polu odnoszą. Dlatego to stypendium ma charakter motywujący. Za te fundusze młodzi ludzie mogą szlifować swoje talenty i rozwijać skrzydła – wyjaśniał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Czeki stypendystom wręczyli Mariusz Wiatr – kierownik firmy Alumetal oraz przedstawiciel Fundacji „Ukryte Talenty, Katarzyna Stępień – koordynatorka programu i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach, przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak oraz wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Głównym fundatorem stypendiów jest Fundacja Anny Stulgis – Ukryte Talenty, w jej imieniu uzdolnionej młodzieży gratulował Mariusz Wiatr. – Jesteśmy pod wrażeniem waszych osiągnięć. Te fundusze, które przekazujemy, mają taki właśnie cel – pomóc wam w rozwijaniu waszych marzeń i poszerzaniu zainteresowań – podkreślał.

 

O Funduszu

Celem Funduszu Stypendialnego „Młodzi Zdolni” jest promowanie młodzieży szczególnie uzdolnionej. Fundusz został utworzony z inicjatywy wójta gminy Gorzyce oraz dyrektorów i nauczycieli gorzyckich placówek w 2016 roku.

Ze względu na pandemię w minionym roku nie uruchomiono programu stypendialnego.

Fundusz stypendialny tworzą darowizny od firm i osób prywatnych. Do tej pory Fundusz wspierały m.in. Fundacja „Ukryte Talenty”, Alumetal, Federal Mogul, PHU Czerwiński oraz firma Beton-Bud.

W tym roku głównym fundatorem stypendiów jest Fundacja „Ukryte Talenty”.

W ramach programu od 2016 roku przyznano 41 stypendiów oraz 3 stypendia specjalne. W tym roku liczba przyznanych stypendiów zwiększyła się do 48. Wysokość przyznanego wsparcia na rozwój intelektualny jest różna i zależna od budżetu, jakim w danym roku dysponuje Fundusz

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba młodzieżowym wicemistrzem Polski

rta24.eu16 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Gminny konkurs recytatorski w Sokolnikach

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021