W powiecie

W Gorzycach ruszyły szczepienia

W Gorzycach ruszyły szczepienia

Przychodnia Eskulap rozpoczęła szczepienia. W tym tygodniu pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzyma 30 osób.

Obecnie szczepienia będą odbywały się przez 3 dni w tygodniu. Spowodowane jest to głównie ilością szczepionek, które otrzymuje każdy punkt, a także możliwościami organizacyjnymi, każdej z placówek realizujących szczepienia.

80-latkowie, a później 70-latkowie będą szczepieni we wtorki, środy i czwartki. W pierwszy dzień zostało zaszczepionych 12 osób, a wśród nich pan Jan – mieszkaniec gminy Gorzyce. – Chcę być bezpieczny i chcę się chronić, nie miałem żadnych obiekcji przed przyjęciem szczepionki – podkreśla pan Jan.

Pacjenci, którzy mają wyznaczony termin szczepienia, przychodząc do przychodni wypełniają krótką ankietę. – Nie jest trudna, zawiera kilka prostych i zrozumiałych pytań – wyjaśnia pan Jan.

Pomocne seniorom są również pielęgniarki, które udzielają wszelkiej pomocy w wypełnieniu niezbędnych dokumentów.

Kolejnym krokiem, przez który przechodzi pacjent jest wywiad medyczny – po nim dana – osoba jest kwalifikowana bądź nie do szczepienia. Samo ukłucie trwa kilka sekund. Jednak dla bezpieczeństwa pod okiem pielęgniarek i lekarzy trzeba poczekać kilka minut, by sprawdzić czy nie występują niepokojące objawy. Każdy z zaszczepionych pacjentów otrzymuje dokument potwierdzający przyjęcie pierwszej szczepionki wraz z terminem podania kolejnej dawki.

Mieszkańcy, 70+ i 80+, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień powinny skontaktować się z infolinią pod nr 516 533 887 obsługiwaną przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach. Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-15.00.

Warunkiem do skorzystania z transportu oferowanego przez gminę jest:

– telefoniczne powiadomienie na, co najmniej 48 godzin przed planowanym terminem szczepienia pracowników OPS obsługujących infolinię nr tel. 516 533 887.

– przekazanie niezbędnych informacji, o które poproszą pracownicy infolinii tj. dane teleadresowe, nr telefonów oraz przyczyny korzystania z transportu np. orzeczenie, brak samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

Z transportu mogą skorzystać osoby:

– posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami

– osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień,

– osoby, które są w stanie samodzielnie lub przy pomocy opiekuna bądź wyznaczonego pracownika OPS wejść do samochodu. Gmina – na tę chwilę – nie realizuje transportu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

 

 

 

Źródło   U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021