W powiecie

W Gorzycach szyją fartuchy

W Gorzycach szyją fartuchy

Mieszkanki i mieszkańcy Zalesia Gorzyckiego, pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz szkółki Jeździeckiej Astoria włączyli się w akcję szycia fartuchów.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii cały czas samorząd gminy Gorzyce monitoruje potrzeby służb porządkowych i medycznych, w szczególności również szpitali w Tarnobrzegu i Nowej Dębie. – Czujemy się w pewnym sensie odpowiedzialni za te jednostki z racji tego, że wielu naszych mieszkańców korzysta z obu lecznic, wielu w nich pracuje, dlatego staramy się w miarę naszych możliwości pomagać obu szpitalom – zaznacza Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Tym razem w odpowiedzi na potrzeby tarnobrzeskiego szpitala, ale też potrzeby własne, samorząd w ramach budżetu promocji zakupił 500 metrów specjalnego materiału, z którego szyte są jednorazowe fartuchy. Pracownicy gminnych ośrodków – sportu i kultury – wycinali szablony, zaś szycia podjęli się mieszkanki i mieszkańcy Zalesia Gorzyckiego, pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz właściciele, pracownicy i sympatycy szkółki jeździeckiej Astoria. Krystyna Prażmowska, Adam Prażmowski, Alina Burek, Zofia Cąpała, Artur Kula, Dominika Kula, Alina Nieradka, Janina Rąb, Maria Czerepak wraz ekipą zgormadzoną wokół Astorii uszyli już 300 fartuchów.

– Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Zalesia Gorzyckiego oraz osobom zgromadzonym wokół szkółki jeździeckiej, dziękuję pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – wszystkim, którzy włączyli się i cały czas włączają w akcje, które prowadzimy, jako samorząd. W sposób szczególny chciałbym podziękować radnej – Annie Cetnarskiej, która zadbała o dobrą organizację całego przedsięwzięcia – podkreśla wójt Leszek Surdy.

Dzięki pracy i zaangażowaniu tak wielu osób w miniony poniedziałek do tarnobrzeskiej lecznicy trafiło 250 fartuchów jednorazowych oraz 100 maseczek – szytych w ramach akcji #SzyjemyMaseczki. Pozostałe fartuchy oraz maseczki zostały przekazane do szkół i przedszkoli, które już uruchomiły lub przygotowują się do uruchomienia zajęć z dziećmi.

Fartuchy nadal szyją pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej – na bieżąco będą przekazywane do placówek, w których będzie na nie największe zapotrzebowanie.

 

 

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Płatności zbliżeniowe ujawniły sprawcę przestępstwa

rta24.eu4 czerwca 2020

Otwarcie Pływalni Krytej oraz Siłowni

rta24.eu4 czerwca 2020

Skopanie: Starosta przyjechał z prezentem na Dzień Dziecka

rta24.eu4 czerwca 2020

Kolejne laptopy dla uczniów

rta24.eu4 czerwca 2020

Odwołany Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach

rta24.eu4 czerwca 2020

W Tarnobrzegu zbadasz gęstość kości

rta24.eu3 czerwca 2020

Motocyklista wjechał do rowu

rta24.eu2 czerwca 2020

Przebudowa rynku w Baranowie Sandomierskiem

rta24.eu2 czerwca 2020

Zatrzymał pijanego sprawcę kolizji

rta24.eu2 czerwca 2020