W powiecie

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

Temat ten zwykle nie budzi emocji mieszkańców, dopóki śnieg nie zasypie ulic i chodników. Firma KBU, która zajmie się odśnieżaniem Tarnobrzega zadeklarowała przygotowanie do zimy.

Do dyspozycji ma zapas soli drogowej, 350 ton piasku oraz pięć pojazdów odśnieżających miasto. Wczoraj, podczas zebrania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciel firmy KBU podkreślał, aby nie oczekiwać, że podczas śnieżycy jezdnie będą czarne już pół godziny od rozpoczęcia opadów. A to dlatego, że w mieście przyjęto cztery standardy zimowego utrzymania dróg, od których zależy czas poprawy warunków przejazdu.

W pierwszej kolejności śnieg będzie usuwany z dróg głównych (m.in. wojewódzkich i powiatowych). Mowa tu o ulicach: Bema, Dąbrówki, Dzikowskiej, Dworcowej, Kopernika, K.Wielkiego, Kwiatkowskiego, Litewskiej, 1-go Maja, Mickiewicza, Moniuszki, Niepodległości, Ocickiej, Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Sandomierskiej, Sieleckiej, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Skłodowskiej, Sobowskiej, Sokolej, Szerokiej, Targowej, Wisłostradzie, Waryńskiego, Warszawskiej, Wiślnej, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zamkowej, Zakładowej, Zwierzynieckiej. Oczyszczenie dróg, poboczy i chodników ma zająć do dwóch godzin, tak samo jak usunięcie gołoledzi. Usunięcie błota pośniegowego i lodowicy może zająć do czterech godzin.

W czwartym standardzie znalazły się drogi wewnętrzne i osiedlowe oraz parkingi, które odśnieżone powinny być do 12 godzin po ustaniu opadów, chociaż nie oznacza to, że wykonawca nie ruszy do akcji wcześniej.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021