W powiecie

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

Temat ten zwykle nie budzi emocji mieszkańców, dopóki śnieg nie zasypie ulic i chodników. Firma KBU, która zajmie się odśnieżaniem Tarnobrzega zadeklarowała przygotowanie do zimy.

Do dyspozycji ma zapas soli drogowej, 350 ton piasku oraz pięć pojazdów odśnieżających miasto. Wczoraj, podczas zebrania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciel firmy KBU podkreślał, aby nie oczekiwać, że podczas śnieżycy jezdnie będą czarne już pół godziny od rozpoczęcia opadów. A to dlatego, że w mieście przyjęto cztery standardy zimowego utrzymania dróg, od których zależy czas poprawy warunków przejazdu.

W pierwszej kolejności śnieg będzie usuwany z dróg głównych (m.in. wojewódzkich i powiatowych). Mowa tu o ulicach: Bema, Dąbrówki, Dzikowskiej, Dworcowej, Kopernika, K.Wielkiego, Kwiatkowskiego, Litewskiej, 1-go Maja, Mickiewicza, Moniuszki, Niepodległości, Ocickiej, Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Sandomierskiej, Sieleckiej, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Skłodowskiej, Sobowskiej, Sokolej, Szerokiej, Targowej, Wisłostradzie, Waryńskiego, Warszawskiej, Wiślnej, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zamkowej, Zakładowej, Zwierzynieckiej. Oczyszczenie dróg, poboczy i chodników ma zająć do dwóch godzin, tak samo jak usunięcie gołoledzi. Usunięcie błota pośniegowego i lodowicy może zająć do czterech godzin.

W czwartym standardzie znalazły się drogi wewnętrzne i osiedlowe oraz parkingi, które odśnieżone powinny być do 12 godzin po ustaniu opadów, chociaż nie oznacza to, że wykonawca nie ruszy do akcji wcześniej.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021