W powiecie

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

Temat ten zwykle nie budzi emocji mieszkańców, dopóki śnieg nie zasypie ulic i chodników. Firma KBU, która zajmie się odśnieżaniem Tarnobrzega zadeklarowała przygotowanie do zimy.

Do dyspozycji ma zapas soli drogowej, 350 ton piasku oraz pięć pojazdów odśnieżających miasto. Wczoraj, podczas zebrania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciel firmy KBU podkreślał, aby nie oczekiwać, że podczas śnieżycy jezdnie będą czarne już pół godziny od rozpoczęcia opadów. A to dlatego, że w mieście przyjęto cztery standardy zimowego utrzymania dróg, od których zależy czas poprawy warunków przejazdu.

W pierwszej kolejności śnieg będzie usuwany z dróg głównych (m.in. wojewódzkich i powiatowych). Mowa tu o ulicach: Bema, Dąbrówki, Dzikowskiej, Dworcowej, Kopernika, K.Wielkiego, Kwiatkowskiego, Litewskiej, 1-go Maja, Mickiewicza, Moniuszki, Niepodległości, Ocickiej, Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Sandomierskiej, Sieleckiej, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Skłodowskiej, Sobowskiej, Sokolej, Szerokiej, Targowej, Wisłostradzie, Waryńskiego, Warszawskiej, Wiślnej, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zamkowej, Zakładowej, Zwierzynieckiej. Oczyszczenie dróg, poboczy i chodników ma zająć do dwóch godzin, tak samo jak usunięcie gołoledzi. Usunięcie błota pośniegowego i lodowicy może zająć do czterech godzin.

W czwartym standardzie znalazły się drogi wewnętrzne i osiedlowe oraz parkingi, które odśnieżone powinny być do 12 godzin po ustaniu opadów, chociaż nie oznacza to, że wykonawca nie ruszy do akcji wcześniej.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021