W powiecie

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

W jakiej kolejności i jak szybko usuną śnieg ?

Temat ten zwykle nie budzi emocji mieszkańców, dopóki śnieg nie zasypie ulic i chodników. Firma KBU, która zajmie się odśnieżaniem Tarnobrzega zadeklarowała przygotowanie do zimy.

Do dyspozycji ma zapas soli drogowej, 350 ton piasku oraz pięć pojazdów odśnieżających miasto. Wczoraj, podczas zebrania Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciel firmy KBU podkreślał, aby nie oczekiwać, że podczas śnieżycy jezdnie będą czarne już pół godziny od rozpoczęcia opadów. A to dlatego, że w mieście przyjęto cztery standardy zimowego utrzymania dróg, od których zależy czas poprawy warunków przejazdu.

W pierwszej kolejności śnieg będzie usuwany z dróg głównych (m.in. wojewódzkich i powiatowych). Mowa tu o ulicach: Bema, Dąbrówki, Dzikowskiej, Dworcowej, Kopernika, K.Wielkiego, Kwiatkowskiego, Litewskiej, 1-go Maja, Mickiewicza, Moniuszki, Niepodległości, Ocickiej, Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Sandomierskiej, Sieleckiej, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Skłodowskiej, Sobowskiej, Sokolej, Szerokiej, Targowej, Wisłostradzie, Waryńskiego, Warszawskiej, Wiślnej, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zamkowej, Zakładowej, Zwierzynieckiej. Oczyszczenie dróg, poboczy i chodników ma zająć do dwóch godzin, tak samo jak usunięcie gołoledzi. Usunięcie błota pośniegowego i lodowicy może zająć do czterech godzin.

W czwartym standardzie znalazły się drogi wewnętrzne i osiedlowe oraz parkingi, które odśnieżone powinny być do 12 godzin po ustaniu opadów, chociaż nie oznacza to, że wykonawca nie ruszy do akcji wcześniej.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021