Kronika Policyjna

W majowy weekend było bezpiecznie

W majowy weekend było bezpiecznie

Dobiegł końca długi majowy weekend. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. W tych dniach, na drogach powiatu tarnobrzeskiego było bezpiecznie, nie odnotowano wypadków drogowych. Podczas prowadzonych działań, policjanci skontrolowali 171 kierowców, ujawnili 166 wykroczeń w tym 127 przekroczeń prędkości. Ukarali 86 kierowców, 6 z nich straciło swoje prawo jazdy.

Od 30 kwietnia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, prowadząc działania kontrolno-prewencyjne, celem było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym.

Podczas prowadzonych działań, na terenie powiatu tarnobrzeskiego było bezpiecznie. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali 171 kierowców, ujawnili 166 wykroczeń w tym 127 przekroczeń prędkości. Mundurowi ukarali 86 kierowców, 6 straciło prawo jazdy. Interweniowali na miejscu 5 kolizji drogowych w tym jednej z udziałem dzikiej zwierzyny. Zatrzymali 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, mimo, wypitego wcześniej alkoholu.

  • W piątek, przed godz. 15, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w Nowej Dębie na drodze wojewódzkiej nr 872. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 51-letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze wprost do rowu. Kierowca przewoził ładunek w postaci kruszywa. Był pijany. Badanie urządzeniem wykazało u niego 1,48 promila alkoholu w organizmie. 51-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
  • W sobotę, około godz. 16, policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach, zatrzymali na ul. Piłsudskiego w Trześni kierowcę renault, 47-letni mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0,30 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem znajdując się po użyciu alkoholu 47-latek odpowie przed sądem.
  • W niedzielę, po godz. 11, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na drodze w Nowej Dębie rowerzystę. 34-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który kierował jednośladem był nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0,78 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem.
  • Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Do zdarzenia doszło przed godz. 18, na tarnobrzeskiej Wisłostradzie. 25- letni mężczyzna kierując motocyklem jechał z prędkością 184 km/h przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 134 km/h. Motocyklista za przekroczenie dozwolonej prędkości na 3 miesiące stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat i punkty karne.

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Wypadek w Chmielowie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Osiem osób rannych w wypadku w Suchorzowie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Szynobus najechał na peugeota

rta24.eu26 kwietnia 2021

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

rta24.eu23 kwietnia 2021

Policja szuka świadków. Napastnik zaatakował seniora, sam zgubił buta

rta24.eu22 kwietnia 2021