W Tarnobrzegu

W maju miasto „doi” swoich

W maju miasto „doi” swoich

Jezioro Tarnobrzeskie co roku przyciąga tysiące wypoczywających. Wśród nich część stanowią mieszkańcy Tarnobrzega ale sporą część przyjezdni z różnych zakątków kraju. W wakacyjny słoneczny weekend przez plażę przewijają się tysiące osób. Według podawanych danych jeden z weekendowych rekordów to nawet 34 tysiące osób. Tak jednak jest w czasie wakacji. Nie dziwi więc że miasto pobiera opłaty za wjazd nad jezioro. Jest to spory przypływ gotówki dla miasta którą można jakoś wykorzystać.

Oficjalnie sezon w tym roku ruszy 1 maja. Jednak włodarz miasta zdecydował że opłaty za wjazd będą pobierane dopiero od 4 maja po długim weekendzie. Od razu nasuwa się pytanie po co tak wcześniej? Na razie trudno się spodziewać nad jeziorem tłumów plażowiczów. Pogoda jest raz lepsza raz gorsza. Teraz osoby które przyjeżdżają nad jezioro przeważnie po to by się przespacerować, zjeść obiad w Marinie czy posiedzieć chwilę nad ławce. Niewielką grupę stanowią surferzy czy nurkowie którzy już pojawiają się nad jeziorem. Ale przeważnie są to mieszkańcy Tarnobrzega którzy przyjeżdżają na pół godziny czy godzinę zaczerpnąć świeżego powietrza.

Urząd miasta zdecydował jednak już teraz zacząć „doić” właśnie swoich mieszkańców. Pobieranie teraz opłaty jest bezcelowe bo będą to naprawdę małe pieniądze ze względu na niewielką ilość wjeżdżających. W tygodniu mogą to być pojedyncze przypadki. Co gorsza pobieranie już opłaty może też odstraszać potencjalnych turystów którzy akurat będą po raz pierwszy przejeżdżać obok jeziora i mogliby zatrzymać się na chwilę i obejrzeć akwen a w sezonie wakacyjnym mogliby tu przyjechać na dłużej. Jeśli jednak taki kierowca za 10 minut spędzonych nad jeziorem będzie musiał teraz zapłacić 6 zł to po prostu pojedzie dalej nie zatrzymując się tu.

Może jeszcze magistrat przemyśli sprawę i przeliczy czy na pewno ma sens pobieranie opłat już od maja a nie od przynajmniej drugiej połowy czerwca.

Andrzej Tomaszewski

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021