Rozrywka

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali. Święto Ryby przyciągnęło wielu pasjonatów wędkarstwa i spokojnego wypoczynku w otoczeniu urokliwej przyrody.

Zawody wędkarskie dla dorosłych rozpoczęły się o świcie. W zawodach wystartowało 16 ekip. Niepokonanym okazało się Koło nr 19 z Zaleszan, drugie – stowarzyszenie Sanna Motycze, zaś trzecie Ochotnicza Straż Pożarna w Motyczu Poduchownym. Największą rybę karpia o wadze około 3 kg wyłowił Zbigniew Pawłowski.

Organizatorzy przygotowali również zawody wędkarskie dla dzieci. Uczestniczyło w nich około 40 dzieci w różnym wieku. Każde z nich otrzymało drobne nagrody oraz słodkości. Największą rybę podczas zawodów wyłowiła Erika Zioło – był to jesiotr, który mierzył 74 cm, drugie miejsce zdobył Aleksander Paciocha, na trzecim uplasował się Aron Gardy.

W konkursie kulinarnym na najsmaczniejszy kociołek lasowiacki z dodatkiem ryby słodkowodnej niepokonany okazał się zespół druhów z OSP w Motyczu Poduchownym, drugie miejsce zdobyła ekipa stowarzyszenia „Sanna Motycze, na podium stanęły również przedstawicielki stowarzyszenia Dolina Smaku.

Dodatkową atrakcją były  gry i zabawy z ekipą animatorek z tarnobrzeskiej Budowlanki.

Zwycięzcy we wszystkich konkursach zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez Urząd Gminy Gorzyce, Stowarzyszenie Sanna Motycze oraz Lokalną Grupę Rybacką Puszczy Sandomierskiej.