Rozrywka

W roku 2017 w Tarnobrzegu grzmiało,ale burzy nie było

W roku 2017 w Tarnobrzegu grzmiało,ale burzy nie było

W ROKU 2017 W TARNOBRZEGU GRZMIAŁO, ALE BURZY NIE BYŁO

Z końcem roku nadchodzi czas podsumowań. Jaki był ten rok 2017 dla Tarnobrzegu? wydaje się, że był to normalny, spokojny rok. Co prawda ma to dobre i złe strony, ale ocenę, których było więcej zostawimy Czytelnikom. Zrobimy krótki przegląd wydarzeń w Tarnobrzegu. Krótki, ponieważ gwoli prawdy niezbyt wiele w tym 2017 roku się działo.

Zacznijmy od spraw gospodarczych. Być może nie jest to jeszcze pełny sukces, ale na pewno coś drgnęło w Tarnobrzeskim Parku Technologiczno – Przemysłowym. Na razie nie ma tam dużych inwestorów przemysłowych, ale może to teraz kwestia czasu. Za korzystne trzeba również uznać budowę i otwarcie kilku galerii handlowych. Oczywiście, można wybrzydzać, ale na pewno to dla miasta podatki i miejsca pracy. Potwierdziło się, że Jezioro Tarnobrzeskie w okresie letnim jest największym magnesem w Tarnobrzegu. Ciągle jednak miasto nie ma pomysłu jak na tym dobrze zarobić. Dobrze, ze pojawiają się pomysły, które mogą to zmienić.

Zupełnie dobrze prezentował się tarnobrzeski sport. To dzięki piłkarzom, koszykarzom, a przede wszystkim tenisistkom stołowym o Tarnobrzegu było słychać nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Szkoda, że tenis stołowy choćby w części nie jest tak popularny jak piłka nożna. Niestety do osiągnięć w sporcie nie dostosowało się życie kulturalne. Na centralny punkt tarnobrzeskiego wyrasta Zamek Tarnowskich. W roku 2017 zrobiono kilka kroków, czyli kilka imprez, pokazujących, że rośnie kulturalna ranga muzeum i Zamku. To dobrze rokuje i daje nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych lat dzikowski Zamek wyrośnie na centrum kultury o ponadregionalnym znaczeniu.

Oddzielne miejsce trzeba poświęcić Radiu “Leliwa”. W roku 2017 “Leliwa” obchodziła jubileusz 25 lat działalności. Po tenisistkach stołowych to najlepsza tarnobrzeska marka. Można zaryzykować stwierdzenie, że to radio jest najbardziej udanym tarnobrzeskim przedsięwzięciem od 1989 roku. Rok 2017 był kolejnym rokiem rozwoju i zwiększania liczby słuchaczy. “Leliwa” to już liczący się nadawca w skali kraju, choć cały czas o zasięgu regionalnym.

Niestety w samym mieście nie działo się wiele pod względem inwestycyjnym. Symbolem tego jest ogólnomiejska dyskusja o budowie miejskich szaletów. W tym kontekście trzeba podkreślić fakt postępów w pracy nad doprowadzeniem do budowy obwodnicy Tarnobrzega. Choć do samej budowy droga jeszcze daleka, ale rok 2017 będzie tym w którym budowa stała się realna. Nie będziemy chwalić władz miasta za remonty ulic czy budowę chodników, bo to rutynowe działania samorządów za które się chwali jak są, ale gani jak ich nie ma.

Prawdziwie wiele się działo w życiu politycznym. Tu można mówić o grzmotach zapowiadających burzę. Prezydent Kiełb zerwał koalicję z PiS-em, odwołał swoich zastępców i wdał się w proces sądowy z jednym z nich, który przegrał. Było to bardzo odważne posunięcie i na pewno nie szalone. W ten sposób prezydent Kiełb zrzucił pisowski gorset i zyskał możliwość samodzielnego manewru. Było to wydarzenie wyjątkowe nawet w skali kraju. PiS trzyma się mocno i raczej politycy szukają możliwości “przyklejenia” się do niego. Zapewne te grzmoty przejdą w burzę w roku 2018, gdy jesienią odbędą się wybory samorządowe.

Więc w sumie rok 2017 był taki sobie dla Tarnobrzega. Żegnamy go raczej bez żalu. A już tarnobrzeżanie muszą sobie odpowiedzieć czy rok 2018 zapowiada się lepiej., bo że będzie ciekawszy to już wiadomo na pewno.

Weronika Przestój

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Brodzik na basenie letnim w Nowej Dębie otwarty

rta24.eu1 lipca 2020

RT- Rafał Trzaskowski

rta24.eu25 czerwca 2020

Wyprzedaże letnich kolekcji w VIVO! Stalowa Wola

rta24.eu25 czerwca 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020

Pomóżmy im wygrać Podwórko Talentów Nivea

rta24.eu28 maja 2020

Rowery Miejskie będą znowu funkcjonować

rta24.eu13 maja 2020

SOSiR Nowa Dęba udostępnia obiekty

rta24.eu4 maja 2020

W tym roku Jezioro Tarnobrzeg zamknięte

rta24.eu29 kwietnia 2020

Wyjątkowy kalendarz stworzony przez dzieci by pomagać- Licytuj !

rta24.eu20 kwietnia 2020