sport

W sobotę mecz ROW Rybnik – Siarka Tarnobrzeg

W sobotę mecz ROW Rybnik – Siarka Tarnobrzeg

Przed naszym zespołem kolejny niezwykle istotny mecz. Tym razem nasza drużyna zagra z walczącym o utrzymanie ROW-em Rybnik.

Między ekipą z Rybnika a Siarką jest obecnie dwa punkty różnicy. Gospodarzom wygrana pozwoli przeskoczyć Siarkę w tabeli. Gdyby jednak to nasz zespół w Rybniku sięgnął po komplet punktów, to ROW może zagrzebać się w strefie spadkowej już na dobre. Gospodarze sobotniego meczu doskonale zdają sobie z tego sprawę i z pewnością nie zabraknie w ich poczynaniach determinacji i chęci zwycięstwa.

ROW zimą nie dokonał wielu transferów, w klubie postawiono na stabilizację. Na inauguracje wiosny drużyna z Rybnika przegrała nieznacznie z Elaną u siebie, potem ROW sensacyjnie zremisował w Łodzi z Widzewem, skromnie pokonał Błękitnych przed własną publicznością i zremisował w Siedlcach z Pogonią (mimo, że przegrywał już 0:2).

ROW to zespół bez gwiazd, w którym kluczowe role odgrywają piłkarze doświadczeni, tacy jak Robert Tkocz, Mateusz Bukowiec czy Przemysław Brychlik. W dotychczasowych meczach tego sezonu ROW aż jedenaście razy remisował i wygrał zaledwie czterokrotnie – między innymi w Tarnobrzegu z Siarką. Jesienią przy Niepodległości ROW zwyciężył 2:0 po golach Szymona Jarego i Kamila Spratka.

W naszym obozie w trakcie przygotowań do tego meczu nie brakowało kłopotów. Na środowych zajęciach urazu nabawił się Sebastian Duda i jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania. Ewentualna absencja Dudy to spore osłabienie, bowiem Sebastian bardzo dobrze prezentował się w ostatnich tygodniach i pełnił ważną rolę w taktyce trenera Komornickiego.

Siarka pojedzie do Rybnika bez pauzującego za kartki lidera drugiej linii Kamila Radulj. Pozostali piłkarze (z wyjątkiem kontuzjowanych od dłuższego czasu Księżniakiewicza, Cupriaka i Gębalskiego) są do dyspozycji trenera Komornickiego.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021