Kronika Policyjna

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

Tarnobrzescy policjanci prowadzą sprawę oszustwa na tzw. „przewałkę”, którego ofiarą padła 64-letnia kobieta. Pokrzywdzona, po wyjściu z banku, została oskarżona przez przypadkowego przechodnia o kradzież jego pieniędzy. Aby udowodnić swoją niewinność, starsza kobieta okazała wybrane z banku pieniądze. Wówczas padła ofiarą kradzieży, straciła 1600 zł. Policjanci apelują do wszystkich osób, posiadających jakiekolwiek informacje w tej sprawie o pilny kontakt.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12, w rejonie ulic Sienkiewicza i Sikorskiego w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 64-letnia kobieta przyszła do banku, aby wypłacić gotówkę. Gdy wyszła z placówki, idąc w kierunku przejścia dla pieszych, została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który twierdził, że znalazł zwitek banknotów. Znalazca zwrócił się do kobiety z prośbą, aby była świadkiem nietypowej sytuacji i poczekała z nim przez chwilę, na właściciela gotówki, który zapewne wróci w to miejsce, szukać swojej zguby.

Po krótkim czasie, podszedł do nich starszy mężczyzna, który twierdził, że oboje go okradli i zażądał okazania pieniędzy. Sytuacja stała się nerwowa, wówczas mężczyzna, który znalazł pieniądze, wyciągnął swój portfel i po jego otworzeniu okazał zawartość. Również 64-latka pod presją starszego mężczyzny, okazała plik pieniędzy wypłaconych przed chwilą z banku. Starszy ze sprawców stwierdził,  iż faktycznie pieniądze te nie stanowią jego własności i pozwolił schować kobiecie jej pieniądze do torebki, uszczuplone o kwotę 1 600 zł.

 

Dopiero w domu pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona. O tym zdarzeniu zaalarmowała policjantów.

Rysopis sprawców:

Pierwszy z mężczyzn (znalazca) – wzrost około 180 cm, wiek około 60 lat, włosy ciemne szpakowate na skroniach. Ubrany był w niebieskie jeansy i czarną kurtkę do pasa.

Drugi sprawca: był ubrany w płaszcz prochowiec w ciemnobeżowym kolorze i ciemne buty, na głowie miał kaszkiet. Mężczyzna nosił okulary optyczne.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia, posiadające informacje w tej sprawie proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2, lub tel. 47 825 33 30.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021