W powiecie

W TARNOBRZEGU WYNALEZIONO NOWE PRAWA?

W TARNOBRZEGU WYNALEZIONO NOWE PRAWA?

Majowy weekend nie sprzyja poważnym dyskusjom politycznym, ale sprawa jest tak ważna, że nie można jej przemilczeć nawet w dniach w których poruszanie spraw politycznych jest ciężkim grzechem albo co najmniej grubym nietaktem. Chodzi o wydarzenia na ostatniej sesji Rady Miejskiej Tarnobrzega na której nie doszło do wyboru nowego przewodniczącego Rady. Okazuje się, że to niefortunne posiedzenie było nadzwyczaj doniosłe. Mimochodem, tak bardziej przez przypadek, doszło przy tej okazji do odkrycia niezwykle doniosłych praw politycznych. Doliczyliśmy się ich trzech. Nie należy jednak wykluczyć, że może być ich więcej, bo wódka się mrozi i karkówka na grillu dochodzi, a wiele jest dowodów na to, że połączenie mrożonej wódeczki i skwierczącej karkówki wyostrza umysł i niektóre zmysły. No to do rzeczy.

Prawo pierwsze, zmieniające dotychczasowe ustalenia czym jest większość bezwzględna.  Otóż dotychczas przyjmowano, że większość bezwzględna, to jakaś arytmetycznie wyliczona większość. Wydarzenia na wspomnianej sesji zadały temu kłam. Od tej pory większość bezwzględna to taka, którą ktoś bardziej bezwzględnie ogłasza. I nie o arytmetykę tu chodzi, a o tę bezwzględność właśnie chodzi. Czyli jeżeli jesteś bezwzględny zawsze będziesz miał większość nawet jeżeli arytmetyka mówi co innego. W takim razie tym gorzej dla arytmetyki.

Prawo drugie, które mówi, że eksperci mają rację wyłącznie w wypadku w którym ich opinia zgadza się akurat z opinią tych, którzy akurat przy władzy, nawet przez chwilę. Jest to odwzorowanie potocznie uznanego i miliardy razy zweryfikowanego prawa, że w domu do władzy nie upoważnia wiek, wykształcenie, starszeństwo itp., ale możliwości dostępu do pilota od telewizora. Komputery prawdopodobnie zmienia to prawo, ale jesteśmy pewni, że w wielu tarnobrzeskich domach ono nadal obowiązuje. Akurat w sprawie czy doszło do wyboru przewodniczącego, czy nie doszło radca prawny, czyli ekspert, miał inne zdanie niż prowadzący obrady, ale jak już powiedziano nawet najbardziej ekspercka wiedza prawnicza jest niczym wobec tego, że ma się władzę otwierania i zamykania obrad Rady. I co z tego, że dwa plus dwa jest cztery, skoro jeżeli ja tego nie uznam, to nie obowiązuje.

I prawo trzecie, którego zasięg obowiązuje tylko w granicach miasta Tarnobrzega. Brzmi ono mniej więcej tak; o czymkolwiek nie byłoby mowy w czasie obrad Rady, radny Norbert Mastalerz musi się do tego odnieść.

Nie przesądzamy czy odkrycie powyższych praw daje Tarnobrzeżanom powód do dumy. Pewnie część będzie dumna część nie. Za prawidłową reakcję uznajemy jednak uśmiech politowania. Polityka w Polsce ma wybitne osiągnięcia w zaprzeczaniu powszechnie uznanym prawom i tworzeniu na ich miejsce swoich. Na przykład w ocenie przyczyn katastrofy smoleńskiej, tworząc prawa zemsty politycznej, obalono prawa fizyki. Jak widać Tarnobrzeg ma w tym “tryndzie” swoje zasługi, a może nawet jest w czołówce.

Weronika Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

rta24.eu19 kwietnia 2021

Stypendia dla uzdolnionych w Gorzycach

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

rta24.eu14 kwietnia 2021

Przejazd w Chmielowie koło Zakładu Karnego częściowo zamknięty

rta24.eu14 kwietnia 2021

Niedzielne popołudnie z pożarami

rta24.eu12 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021