kultura i rozrywka

W tarnobrzeskiej „Trójce” o marzeniach i miłości do zwierząt

W tarnobrzeskiej „Trójce” o marzeniach i miłości do zwierząt

Tom Justyniarski, który w ubiegły piątek gościł w Tarnobrzegu, napisał książkę o przyjaźni między psem a dzieckiem – przyjaźni na cztery łapy i dwa serca. Nie przypuszczał, że „Psie troski” staną się nową lekturą szkolną i znajdą się na pierwszym miejscu w rankingu dziesięciu najlepszych książek dla dzieci ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szacuje się, że w ciągu tego roku książkę przeczyta około milion dzieci.

Ciekawostką jest fakt, że „Psie troski” mają ukazać się również w Chinach, i jak zdradził nam autor, aktualnie tłumaczone są na język chiński.

Tom Justyniarski, rzecznik prasowy Straży dla Zwierząt, pedagog, trener, podróżnik, który zwiedził ponad 60 krajów świata, a przede wszystkim miłośnik dzieci i zwierząt, po ukazaniu się „Psich trosk” postanowił, że objedzie całą Polskę, by spotkać się ze swymi czytelnikami. W ubiegły piątek, na zaproszenie nauczycielki biblioteki Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, Małgorzaty Śmidowskiej dotarł w nasze strony. Z autorem „Psich trosk” spotkało się aż kilkaset dzieci. To mali czytelnicy ze Skopania, z tarnobrzeskiej „Trójki” oraz ci, którzy zaproszeni zostali do Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. – We wrześniu ubiegłego roku znalazłam informację, że ukazała się książka „Psie troski”, zwycięzca rankingu Top 10 organizowanego przez MEN. Ze względu na to, że nasza szkoła jest zaangażowana w niesienie pomocy bezpańskim zwierzętom, wielu naszych uczniów to wolontariusze w schronisku, a o tym opowiada lektura, zaprosiłam do nas Toma Justyniarskiego –mówi Małgorzata Śmidowska.

Na spotkaniu w „Trójce”, w którym uczestniczyło ponad stu uczniów z najmłodszych klas, Tom nie pojawił się sam – towarzyszyła mu Toja, urocza chihuahua. Dzieci zachwycone były obecnością gości. Pisarz uczył psiego języka, tłumaczył, że człowiek jest odpowiedzialny za swego pupila i powinien go traktować jak członka rodziny. – Przyjechałem do was, by powiedzieć o dwóch sprawach. Każdy z was ma realizować swoje marzenia. Stać was na bardzo dużo. Pamiętajcie przy tym, by kochać zwierzęta – zwrócił się do dzieci T. Justyniarski.

Czym ujmują „Psie troski”? – Sam temat krzywdzenia zwierząt jest dzieciom dobrze znany. One są bardzo wrażliwe i potrafią mocno kochać, tak jak bohater lektury Adaś, który zaprzyjaźnia się z psem Betty ze schroniska. Książka wzrusza, uczy i uwrażliwia. Dostarcza prawdziwych emocji oraz życiowej prawdy – podsumowuje M. Śmidowska.
„Psie troski” to druga książka T. Justyniarskiego. Pierwsza to poradnik dla kobiet „Poznaj męskie sekrety”. Niedługo ukaże się kolejna publikacja – „Mój przyjaciel bocian”.

1-_DSC0581-001

1-_DSC0584-001

1-_DSC0588

1-_DSC0589

1-_DSC0600

1-_DSC0609

1-_DSC0616

1-_DSC0618

1-_DSC0624

Monika Stojowska, fot. B. Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Pingback: Spotkanie z pisarzem Tomem Justyniarskim | Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021