W Tarnobrzegu

W Trzech Króli kupujcie szczodraki. Pomóżmy Piotrkowi i Karolowi

W Trzech Króli kupujcie szczodraki. Pomóżmy Piotrkowi i Karolowi

Piotr i Karol uwielbiają piłkę nożną. Karol marzy, by kiedyś stanąć u boku Roberta Lewandowskiego lub Cristiano Ronaldo. Piotr choć trudno mu wyartykułować jego najskrytsze marzenie –na meczu czuje się jak ryba w wodzie.

Piotr ma 15 lat. Urodził się z porażeniem mózgowym czterokończynowym i epilepsją. Uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Tarnobrzegu. Jego młodszy brat Karol ma 11 lat. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Chodzi do 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu.

Piotr nie mówi. Jego oczy i uśmiech są zwierciadłem tego co czuje, co przeżywa. – Jest bardzo dzielny, ma łagodne usposobienie i zawsze się uśmiecha – mówi jego mama Małgorzata Rzepecka. Karol zaś chodzi do klasy integracyjnej, jego mocną stroną są przedmioty ścisłe, lubi matematyczne łamigłówki i zadania z treścią.

Chłopcy mają wspólne pasje, uwielbiają mecze. Oglądają je w telewizji, ale też razem z tatą chodzą na rozgrywki tarnobrzeskiej Siarki. Piotr i Karol to fantastyczni chłopcy, choć los nie był dla nich łaskawy, razem z rodzicami nie poddają się i czerpią radość z każdego dnia.

15878641_1280712045322441_1835707448_n

Obaj wymagają stałego leczenia i rehabilitacji. W połowie stycznia powinni pojechać na turnus rehabilitacyjny. Czy pojadą? Czy w tym roku rodzice znajdą kolejne pieniądze na leczenie swoich synów? Odpowiedź zależy od szczodrości Waszych serc.

W najbliższy piątek 6 stycznia w Święto Trzech Króli tradycyjnie podzielimy się szczodrakami, a Wy mamy nadzieję będziecie hojni dla Piotra i Karola. Razem z przyjaciółmi dolinysmaku.eu przy wsparciu organizacyjnym Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będziemy przygotowywać drożdżowe bułeczki – tzw. szczodraki.

Szczodroki to bułeczki szczęścia – zgodnie z dawną tradycją 6 stycznia wypiekano takie bułeczki i dzielono się nimi z sąsiadami, znajomymi składając przy tym życzenia noworoczne.
Pieniądze ze sprzedaży szczodraków w całości przeznaczymy na leczenie Piotra i Karola. W minionym roku upiekliśmy ponad 700 szczodraków, a zebraliśmy niewiele ponad 1700 zł. W tym roku będziemy chcieli pobić nasz rekord. Naszym wyzwaniem jest 1000 szczodraków i mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu zbierzemy o wiele więcej funduszy na leczenie chłopców.
Jak powiedział papież Franciszek – „Otwórz się i marz. Marz, że świat może być z tobą inny. Marz, że jeśli dasz z siebie to, co najlepsze, przyczynisz się, by ten świat był inny”. Mamy szansę choć w części spełnić marzenia chłopców i dać im szansę na kolejny etap leczenia, a może i spełnienie piłkarskich pragnień.

Osoby, które chciałyby wesprzeć rehabilitację Piotrusia i Karolka zapraszamy 6 stycznia na pl. B. Głowackiego na stoisko dolinysmaku.eu. Organizatorem zbiórki pieniężnej jest parafia św. Barbary w Tarnobrzegu.
Zachęcamy także to przekazania 1% na leczenie chłopców lub przekazanie darowizn na konto fundacji, pod opieką której jest Piotr i Karol. Szczegóły na załączonych plakatach.

15822286_1280712028655776_75009023_n

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W tym roku w Tarnobrzegu organizowany jest po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Wyruszy on z trzech parafii po Mszach Świętych: MBNP na Serbinowie – 9:30, do której dołączy Parafia Miłosierdzia Bożego na Dzikowie – 10:00, Chrystusa Króla – 10:30 i św. Barbary – 9:30.

Około godz. 11.00 orszaki spotkają się na tarnobrzeskim rynku. W programie zaplanowano krótką inscenizację jasełkową, odbędzie się także zawierzenie rodzin Matce Boskiej Dzikowskiej. Orszak zwieńczy wspólne kolędowanie z zespołem Wyshywanka z Tarnopola.

Na pl. Bartosza Głowackiego od godz. 11.30 będą sprzedawane „Szczodroki”, a fundusze będą w całości przeznaczone na rehabilitację Piotra i Karola.
W przygotowanie orszaku włączają się parafie, szkoły katolickie i organizacje oraz stowarzyszenia z tarnobrzeskiego dekanatu.
Jednym z inicjatorów orszaku jest Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup Krzysztof Nitkiewicz.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021