W powiecie

W Zalesiu Gorzyckim będzie stowarzyszenie

W Zalesiu Gorzyckim będzie stowarzyszenie

Mieszkańcy Zalesia Gorzyckiego postanowili założyć własne stowarzyszenie, które pozwoli im na większą integrację, ale przede wszystkim działalność na rzecz swojej niewielkiej miejscowości.

Kilkunastoosobowa grupa mieszkańców postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i powołać organizację poprzez, którą będą pozyskiwać fundusze na różnorodne zadania wspierające ich małą, ale jakże urokliwą miejscowość. – Kiedyś działało u nas prężnie koło gospodyń wiejskich, byliśmy wszyscy bardzo zgrani. Niestety różne sytuacje podzieliły nas, niewątpliwie na naszych relacjach odbiła się powódź, z którą musieliśmy się zmagać aż dwukrotnie. Chcemy wrócić do tych pięknych i dawnych tradycji, które kultywowały panie z KGW, ale też iść do przodu i rozwijać, integorwać nasze Zalesie – opowiada prezes stowarzyszenia – Artur Kula.

Nazwa stowarzyszenia – „Zielone Zalesie” – jak podkreślają jego założyciele nawiązuje do przepięknych nadwiślańskich terenów. – To chyba najbardziej urokliwe miejsce. Stąd można podziwiać Pieprzówki i sandomierską skarpę, ale także wypoczywać na łonie natury, czy łowić ryby w Wiśle – opowiada Krystyna Prażmowska, współzałożycielka i wiceprezes stowarzyszenia.

Grupę założycielską organizacji stanowi 16 osób, jednak jej inicjatorzy mają nadzieję, że do stowarzyszenia wpiszą się wszyscy mieszkańcy. – To ma być nasze wspólne dzieło, naszym celem jest rozwój Zalesia i integracja mieszkańców, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą działać i pracować dla naszej miejscowości – mówi Artur Kula.

Obecnie powołany komitet założycielski przygotowuje dokumentację do rejestracji organizacji w sądzie. – To chwilę potrwa, jednak my już zaczynamy naszą pracę. W minioną niedzielę spotkaliśmy się z panem wójtem i omówiliśmy kwestie związane z uprzątnięciem terenów starorzecza Wisły. Planujemy również dla naszych dzieci i młodzieży przygotować ciekawy program na ferie zimowe. Pomysłów jest bardzo dużo m.in. będziemy wypiekać ciastka, pizzę, ale także nauczymy je – jak za dawnych czasów – robić masło w maselnicy. Ogłosimy także konkurs plastyczny na logo naszego stowarzyszenia. Przyszłościowo chcielibyśmy wybudować pomnik, który będzie upamiętniał tych, którzy zginęli w czasie I i II wojny światowej – wylicza prezes stowarzyszenia.

Za zgodą Wójta Gminy Gorzyce stowarzyszenie będzie miało swoją siedzibę w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Gorzyckim.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

Prace remontowe w gminie Gorzyce

rta24.eu7 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

Przerwa w dostawie wody na terenie miasta i gminy Nowa Dęba

rta24.eu6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rta24.eu4 października 2021

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

rta24.eu28 września 2021

Baranów Sandomierski-ruszają kolejne inwestycje

rta24.eu28 września 2021