W Tarnobrzegu

Wakacje w Ameryce Środkowej? Rozważamy za i przeciw

Wakacje w Ameryce Środkowej? Rozważamy za i przeciw

Coraz częściej można dziś zaobserwować, jak zmienia się świadomość Polaków, odnośnie obierania wakacyjnych kierunków. Wybierane kierunki turystyczne nie kończą się na wakacjach nad morzem, czy na górskim szlaku, i choć naszym polskim walorom przyrodniczym i architektonicznym, nie można nic ująć, to bardzo często decyzja pada na spędzenie urlopu za granicą. Nierzadko wybór to kraje poza Europą, zwłaszcza obiektem westchnień wielu marzących o wyjątkowym wypoczynku okazuje się być Ameryka, zarówno Północna, jak i Południowa. My skupimy się na tej środkowej części, analizując wady i zalety odbycia podróży w to miejsce, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Warto wiedzieć, że w większości krajów Ameryki Środkowej używanym na co dzień językiem jest język hiszpański, jego znajomość jest nie tylko pomocna na czas wakacji w tym miejscu, ale przydaje się również do poszerzania swoich kompetencji zawodowych. Skuteczną metodą do nauki tego języka jest Kurs Angielskiego Online oferowany przez platformy edukacyjne.

Dla miłośników przyrody

Decydując się na wypoczynek nad Oceanem Spokojnym, za swój cel należy obrać kraje w zachodniej części Ameryki Środkowej, takie jak Meksyk, Panama, Gwatemala, Salvador, Mangua czy Costa Rica. Panama jest tutaj zdecydowanie ekstremalnym miejscem pod względem roślinności, deszczowych lasów i obecności kilku urokliwych, pełnych etnicznych doznań wysepek. Kostaryka natomiast oferuje zdecydowanie bezpośredni kontakt z naturą. Na jej obszarze znajduje się aż 26 parków narodowych. Warto wiedzieć, że nasz sześć razy większy kraj posiada ich dla porównania zaledwie 23. To prawdziwy raj dla kochających przyrodę i jej różne oblicza, ponieważ znaleźć można tu malownicze zatoki, jeziora kraterowe czy dzikie dżungle, których zdobycie zapewnia moc wrażeń. Całe wybrzeże to szerokie, piaszczyste plaże, i wymarzone fale dla tych aktywnie spędzających czas. Fanom windsurfingu poleca się Salvador, mimo iż, nie cieszy się dobrą opinią przez kolonialną atmosferę i ryzyko kataklizmów, warto pamiętać, że tubylcy są bardzo przyjacielscy i życzliwi, a opinie te często są nieprawdziwe. Sam Salvador znany jest również z klimatycznych knajp i niezapomnianych imprez na plaży. Równie rajskie plaże, niezapomniane widoki i błękitną wodą oferuje Morze Karaibskie, chcąc doznać takich doświadczeń, warto za cel obrać jedną z klimatycznych wysp. Jamajka jest wyspą znaną z jedynego takiego niepowtarzalnego klimatu na ziemi, gdzie czuć wszechobecną sympatię i dobrą energię. Wybierając się w podróż do któregokolwiek z tych państw, zaobserwować można niezwykłe zjawiska i cuda natury, od czynnych wulkanów, po barwne rafy koralowe i tropikalne lasy pełne żyjących na wolności, w zgodzie z naturą zwierząt. To wszystko sprawia, że taka wyprawa owocuje w moc wrażeń i wspomnienia na całe życie.

Dla sympatyków historii i kultury

Ameryka Środkowa to niezwykle zróżnicowany obszar nie tylko pod względem przyrodniczym, ale również etnograficznym. W wielu miejscach wszechobecna do dziś jest kultura kolonialna, charakterystyczna szczególnie dla Antiguy, znajdzie się też coś dla fanów pieszych wycieczek. Prawdziwą gratką dla zainteresowanych lokalną historią są ruiny Majów, znajdujące się w Gwatemali. Kuba natomiast, tak chętnie wybierana w czasie wypoczynku, znana jest z niepowtarzalnego klimatu lat 60. Tubylcy to bardzo sympatyczni i pomocni ludzie, a odpoczynek w tym miejscu na pewno obfitować będzie w czas pełen dobrej energii i zabawy.

Drugie oblicze Ameryki Środkowej

Mimo że Ameryka środkowa zachęca swoimi walorami przyrodniczymi i zapewnia mnóstwo możliwości do aktywnego spędzenia wypoczynku, bardzo często w obawie przed jej negatywnymi cechami sporo turystów rezygnuje z wyprawy w to miejsce. Wiele miejsc zamieszkanych przez tubylców, to biedne i zaniedbane obszary, i mimo tego, iż mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do turystów, to niekiedy słyszy się o drobnych rabunkach. Temat bezpieczeństwa w Ameryce Środkowej szczegółowo opisują podróżnicy, właściciele bloga na temat wypraw dookoła świata. Podróż w tak odległe miejsce wiąże się z licznymi przygotowaniami nie tylko pod względem wizy, ale również obowiązkowych szczepień. Pitna woda i lokalne jedzenie różnią się najczęściej od posiłków spożywanych na co dzień, przez co organizm musi się przystosować do takich warunków, a owady i gady niespotykane w naszym klimacie, mogą powodować nieprzyjemne ukąszenia.

To wszystko jednak tak naprawdę zależy od naszego rozsądku i odpowiedniego przygotowania. Świadomość i ostrożność na wakacjach pozwoli cieszyć się nimi w każdym zakątku świata.

Artykuł sponsorowany 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

Dyskutowali o zintegrowanym planowaniu

rta24.eu20 lipca 2021

Tarnobrzeg. Złóż wniosek o kartę abonamentową

rta24.eu16 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021