W powiecie

Wakacyjny Piknik w Furmanach

Wakacyjny Piknik w Furmanach

Konkursy plastyczne, turnieje oraz zabawy sprawnościowe czekały na najmłodszych mieszkańców Furman podczas Wakacyjnego Pikniku Dziecięcego – Bezpieczne Wakacje.

Piknik zorganizowany został na placu przed remizą OSP w Furmanach. Nieprzypadkowo impreza odbyła się w tym miejscu. Kilka tygodni temu rozpoczęły się tu prace inwestycyjne, w ramach których wykonano alejkę spacerową, wybudowano plac apelowy i usytuowano małą infrastrukturę parkową. Inwestycja była realizowana z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 oraz budżetu gminy Gorzyce. Koszt zadania to około 23 tys. zł, z tego 10 tys. zł to dotacja.

– Spotykamy się dzisiaj, aby podsumować projekt realizowany przez gminę Gorzyce. Prace, które tutaj wykonaliśmy poprawiają wizualną stronę naszej miejscowości, wierzę, że miejsce to będzie służyło mieszkańcom do spotkań i wspólnej integracji – mówiła Lucyna Matyka – zastępca wójta gminy Gorzyce.

Podczas pikniku dzieci, młodzież oraz całe rodziny mogły uczestniczyć w różnorodnych konkursach. Najwięcej emocji towarzyszyło konkurencji z alkogoglami przygotowanej przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i Komisariatu Policji w Gorzycach.

Były również konkursy plastyczne na najładniejszą widokówkę z wakacji. Dzieci i młodzież próbowały swoich sił w zabawach sprawnościowych i specjalnie na tę okazję przygotowanym „zwariowanym torze przeszkód”. Miłośników planszówek organizatorzy zaprosili do wzięciu udziału w turnieju gier.

Prezentacje z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa przygotowali również strażacy z jednostki OSP w Furmanach.

Na Wakacyjny Piknik Dziecięcy zaprosili: Urząd Gminy Gorzyce, Rada Sołecka Furman, Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem Furmany” oraz OSP Furmany.

Źródło: UG Gorzyce 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021