Warszawski remis Siarkowców

Z jednym punktem wracają do Tarnobrzega piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy w piątkowy wieczór zmierzyli się z drużyną Polonii Warszawa. Siarkowcy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali. Remis 2:2 i podział punktów pozostawia niedosyt, ale musi zadowolić obie ekipy.

Mecz był dość emocjonujący i zacięty z obu stron. Arbiter tego spotkania pokazał w sumie aż czternaście żółtych kartek i jedną czerwoną (za dwie żółte), którą już w doliczonym czasie gry obejrzał grający w barwach Siarki Marcin Stromecki.
Jako pierwsi do bramki trafili przyjezdni. W 28 minucie pewnie rzut karny, po faulu na Patryku Szewcu, wykorzystał Daniel Koczon. Gospdoarze mocno ruszyli do ataku i tuż przed przerwą zdobyli wyrównującego gola. Piłkę z okolic dwudziestego metra w niemal samo okienko posłał Donatas Nakrošius.
Druga połowa, to znów wymarzony początek dla gości z Tarnobrzega. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora przeprowadzili zabójczą kontrę. Szybka akcja prawą stroną boiska i idealne dogranie w pole karne wprost do Michała Żebrakowskiego, który posyła piłkę wprost do bramki i daje Siarce znów prowadzenie. Niestety na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Zaledwie pięć minut później warszawiacy krótko rozegrali rzut wolny. Świetna wrzutka w pole karne, gdzie w idealnym miejscu i czasie znalazł się Fabian Pawela, któremu pozostało jedynie dołożyć nogę i skierować futbolówkę do bramki. Obie drużyny do końca walczyły o trzy punkty, jednak więcej bramek już nie padło.
– To był ciekawy, emocjonujący mecz. Było sporo akcji, dużo sytuacji podbramkowych. Kiedy padają cztery bramki, to trudno mówić, że to był nudny mecz. Pozostaje jednak duży niedosyt z jednej, jak i drugiej strony, ponieważ Polonia też liczyła na punkty, a i my nie przyjechaliśmy tutaj tylko się bronić, tylko strzelać bramki. Chyba jednak to my jesteśmy bardziej zadowoleni, bo remis na wyjeździe zawsze jest cenny. Chociaż nie ukrywam, że przyjechaliśmy tu po 3 punkty – mówił po meczu trener Siarki – Włodzimierz Gąsior.

W następnej kolejce Siarka podejmować będzie na własnym boisku Olimpię Elbląg. Mecz zaplanowano na 1 października, początek o godz. 15:00.

POLONIA WARSZAWA – SIARKA TARNOBRZEG 2:2 (1:1)
0:1 – Koczon 28′ (k)
1:1 – Nakrošius 41′
1:2 – Żebrakowski 53′
2:2 – Pawela 59′
Polonia: Dominik Pusek – Przemysław Szabat, Daniel Choroś, Karol Worach, Grzegorz Wojdyga – Aleksander Tomaszewski (63′ Mariusz Marczak), Donatas Nakrošius, Michał Oświęcimka (75′ Piotr Kosiorowski), Michał Zapaśnik (63′ Bartosz Wiśniewski), Marcin Kluska (77′ Mariusz Wierzbowski) – Fabian Pawela.
Siarka: Karol Dybowski – Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Marcin Stefanik, Michał Dawidowicz – Daniel Koczon (79′ Jakub Głaz), Marcin Stromecki, Mateusz Czyżycki, Hubert Tomalski, Patryk Szewc (59′ Grzegorz Płatek) – Michał Żebrakowski.
Żółte kartki: Tomaszewski, Pawela, Wojdyga, Oświęcimka, Zapaśnik, Szabat, Kosiorowski, Choroś, Nakrošius – Stefanik, Tomalski, Szewc, Stromecki, Dawidowicz.
Czerwona kartka: Marcin Stromecki (2 żk).

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich