W powiecie

Warto uczyć się w Gorzycach

Warto uczyć się w Gorzycach

Rower o wartości 1500 zł, talony ufundowane przez zakład Federal Mogul, darmowa wycieczka dla 25 uczniów, stypendia, nagrody książkowe oraz płatne staże w okresie wakacyjnym – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gorzycach.

Gośćmi specjalnymi uroczystości zakończenia roku szkolnego w gorzyckiej szkole byli Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek, Paulina Kowal – jako przedstawiciel zakładu Federal Mugul oraz radni powiatowi: Paweł Bartoszek i Marian Grzegorzek.

Na początku uroczystości dyrektor pożegnał Stellę i Alison – studentki z Chin, które w miesiącu maju i czerwcu prowadziły zajęcia i przybliżały historię i kulturę Chin uczniom.

W Zespole Szkół w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Otylia Fietko – uczennica klasy pierwszej Szkoły Branżowej I-go stopnia została uznana za najwszechstronniejszą uczennicę spośród wszystkich uczniów klas pierwszych, w nagrodę od Dyrektora Szkoły otrzymał rower o wartości 1500 zł. Były nie tylko nagrody pieniężne. Tradycją szkoły jest coroczna wycieczka dla najlepszych uczniów. W tym roku, w miesiącu wrześniu, na bezpłatną dwudniową wycieczkę do Zakopanego pojedzie 25 uczniów. Uczestnicy wycieczki to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen w szkole, ale również uczniowie zaangażowani w prace organizacji uczniowskich takich jak Samorząd Uczniowski czy PCK.

Każdy uczeń gorzyckiej szkoły, który ma świadectwo z paskiem (dotyczy to również absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, a więc uczniów przyszłych klas pierwszych) ma zapewnione w kolejnym roku szkolnym stypendium. Stypendia dla uczniów przydzielają Starosta i Dyrektor, a dla najlepszego Prezes Rady Ministrów.

– Ten rok był bardzo dobry dla naszej szkoły. Powstały nowe kierunki kształcenia, wyniki egzaminów zewnętrznych (maturalny i zawodowy) były dużo wyższe od średnich krajowych, doposażyliśmy nasze pracownie przedmiotowe, rozpoczęliśmy współpracę z wyższymi uczelniami, kilkudziesięciu uczniów w ramach programu międzynarodowej młodzieży Erasmus odwiedziło wiele państw Unii Europejskiej. Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch uznała nasze technika za najlepsze w województwie podkarpackim, ale przede wszystkim uczniowie obdarzają nas bardzo dużym zaufaniem, o czym świadczy nabór do klas pierwszych w ostatnich latach – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021