W powiecie

Warto uczyć się w Gorzycach

Warto uczyć się w Gorzycach

Rower o wartości 1500 zł, talony ufundowane przez zakład Federal Mogul, darmowa wycieczka dla 25 uczniów, stypendia, nagrody książkowe oraz płatne staże w okresie wakacyjnym – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gorzycach.

Gośćmi specjalnymi uroczystości zakończenia roku szkolnego w gorzyckiej szkole byli Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jacek Rożek, Paulina Kowal – jako przedstawiciel zakładu Federal Mugul oraz radni powiatowi: Paweł Bartoszek i Marian Grzegorzek.

Na początku uroczystości dyrektor pożegnał Stellę i Alison – studentki z Chin, które w miesiącu maju i czerwcu prowadziły zajęcia i przybliżały historię i kulturę Chin uczniom.

W Zespole Szkół w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Otylia Fietko – uczennica klasy pierwszej Szkoły Branżowej I-go stopnia została uznana za najwszechstronniejszą uczennicę spośród wszystkich uczniów klas pierwszych, w nagrodę od Dyrektora Szkoły otrzymał rower o wartości 1500 zł. Były nie tylko nagrody pieniężne. Tradycją szkoły jest coroczna wycieczka dla najlepszych uczniów. W tym roku, w miesiącu wrześniu, na bezpłatną dwudniową wycieczkę do Zakopanego pojedzie 25 uczniów. Uczestnicy wycieczki to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen w szkole, ale również uczniowie zaangażowani w prace organizacji uczniowskich takich jak Samorząd Uczniowski czy PCK.

Każdy uczeń gorzyckiej szkoły, który ma świadectwo z paskiem (dotyczy to również absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, a więc uczniów przyszłych klas pierwszych) ma zapewnione w kolejnym roku szkolnym stypendium. Stypendia dla uczniów przydzielają Starosta i Dyrektor, a dla najlepszego Prezes Rady Ministrów.

– Ten rok był bardzo dobry dla naszej szkoły. Powstały nowe kierunki kształcenia, wyniki egzaminów zewnętrznych (maturalny i zawodowy) były dużo wyższe od średnich krajowych, doposażyliśmy nasze pracownie przedmiotowe, rozpoczęliśmy współpracę z wyższymi uczelniami, kilkudziesięciu uczniów w ramach programu międzynarodowej młodzieży Erasmus odwiedziło wiele państw Unii Europejskiej. Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch uznała nasze technika za najlepsze w województwie podkarpackim, ale przede wszystkim uczniowie obdarzają nas bardzo dużym zaufaniem, o czym świadczy nabór do klas pierwszych w ostatnich latach – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020

Szpital powiatowy ponownie uruchamia oddział wewnętrzny

rta24.eu29 maja 2020

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy!

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Pomóżmy im wygrać Podwórko Talentów Nivea

rta24.eu28 maja 2020

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

rta24.eu28 maja 2020