Fotorelacje

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Wielka radość

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Wielka radość

Dla wolontariuszy i darczyńców finał akcji to Weekend Cudów. W sobotę i niedzielę zawieźli paczki do 25 potrzebujących rodzin z Tarnobrzega i okolic. Podarowali im rzeczy niezbędne a także spełniali marzenia.

Wśród obdarowanych w ten przedświąteczny czas jest tarnobrzeżanka, która opiekuje się dwojgiem wnucząt. Dla 3,5 letniego chłopca i 6-letniej dziewczynki będą to pierwsze święta bez mamy, która zmarła kilka miesięcy temu. Potrzeb jest wiele, a wszelkie świadczenia na dzieci są zawieszone do czasu, aż babcia zostanie dla nich rodziną zastępczą. – Zawieźliśmy im pościel, zabawki, artykuły chemiczne, żywność, ubrania i lodówkę , której w mieszkaniu nie było – mówi Katarzyna Szuba, wolontariuszka, która przewodzi tarnobrzeskiemu sztabowi Szlachetnej Paczki.

Chwytających za serce historii nie brakowało, a radość i wzruszenie udzielały się wolontariuszom, którzy wcześniej gościli w domach potrzebujących, sprawdzając czego im brakuje, a potem wręczali prezenty. – „Moja” 83-letnia pani spodziewała się jednej paczuszki, a dostała ich dziesięć. Wreszcie ma upragniony czytak i może słuchać książek, ma zapas żywności i kosmetyków, bo po zakupie leków nie wystarcza jej na nic – cieszyła się Katarzyna Frąszczak, wolontariuszka.

Na apel Szlachetnej Paczki z pomocą rodzinom pospieszyła m. in drużyna koszykarzy, szkoły, urząd miasta, wiele firm i prywatnych darczyńców.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018