W powiecie

Wesołe zakończenie wakacji w Baranowie Sandomierskim

Wesołe zakończenie wakacji w Baranowie Sandomierskim

Ponad stu małych mieszkańców gminy bawiło się w Szmaragdowym Lesie. Za nami kolejna edycja pikniku „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”.

Wydarzenie, które organizuje baranowski MGOK i biblioteka, zawsze odbywa się pod koniec wakacji i tematycznie nawiązuje do znanych z literatury dla dzieci miejsc, postaci, czy autorów. W tym roku był to Szmaragdowy Las z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” L. Franka Bauma. Dziadkowie i wnuczęta najpierw posłuchali fragmentu tej znanej opowieści, który przeczytała Lasowiaczka Zofia Wydro. Następnie dzieci udały się do pracowni plastycznej, gdzie z pomocą babć i dziadków kolorowały magiczne stwory, które następnie umieszczały na makiecie Szmaragdowego Lasu. Same także mogły się zamienić w motyle, tygryski, czy nawet Supermana na stanowisku malowania buziek. Nieco dalej przy sztalugach młodzi malarze tworzyli fantastyczne obrazy ze szmaragdem w roli głównej. Dzieci bawiły się też z animatorką i odtańczyły taniec krasnoludków.

Na płycie stadionu odbywały się natomiast zawody sportowo-zręcznościowe. Dzieciaki musiały pokonywać tory przeszkód i wykonywać trudne zadania. Do tych ostatnich należało np. trafienie strumieniem wody z sikawki do celu. Były też biegi w workach, ze skakanką, rzut do celu dyskiem i wiele innych. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

Dodatkową atrakcją było pływanie kajakiem, pontonem, czy żaglówką. Sprzęt i profesjonalną opiekę zapewnili strażacy oraz grupa „Przyjaciele znad Wisły”. Nie zabrakło dmuchańców, popcornu, słodkości. Na koniec dzieci odwiedził burmistrz Marek Mazur, który wręczył wszystkim uczestnikom upominki.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorami byli: Komendant Miejsko-Gminnego ZOSP RP, OSP w Dymitrowie Małym, OSP w Baranowie Sandomierskim, nieformalna grupa mieszkańców Baranowa Sandomierskiego „Przyjaciele znad Wisły”.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021