W powiecie

Wesołe zakończenie wakacji w Baranowie Sandomierskim

Wesołe zakończenie wakacji w Baranowie Sandomierskim

Ponad stu małych mieszkańców gminy bawiło się w Szmaragdowym Lesie. Za nami kolejna edycja pikniku „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”.

Wydarzenie, które organizuje baranowski MGOK i biblioteka, zawsze odbywa się pod koniec wakacji i tematycznie nawiązuje do znanych z literatury dla dzieci miejsc, postaci, czy autorów. W tym roku był to Szmaragdowy Las z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” L. Franka Bauma. Dziadkowie i wnuczęta najpierw posłuchali fragmentu tej znanej opowieści, który przeczytała Lasowiaczka Zofia Wydro. Następnie dzieci udały się do pracowni plastycznej, gdzie z pomocą babć i dziadków kolorowały magiczne stwory, które następnie umieszczały na makiecie Szmaragdowego Lasu. Same także mogły się zamienić w motyle, tygryski, czy nawet Supermana na stanowisku malowania buziek. Nieco dalej przy sztalugach młodzi malarze tworzyli fantastyczne obrazy ze szmaragdem w roli głównej. Dzieci bawiły się też z animatorką i odtańczyły taniec krasnoludków.

Na płycie stadionu odbywały się natomiast zawody sportowo-zręcznościowe. Dzieciaki musiały pokonywać tory przeszkód i wykonywać trudne zadania. Do tych ostatnich należało np. trafienie strumieniem wody z sikawki do celu. Były też biegi w workach, ze skakanką, rzut do celu dyskiem i wiele innych. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

Dodatkową atrakcją było pływanie kajakiem, pontonem, czy żaglówką. Sprzęt i profesjonalną opiekę zapewnili strażacy oraz grupa „Przyjaciele znad Wisły”. Nie zabrakło dmuchańców, popcornu, słodkości. Na koniec dzieci odwiedził burmistrz Marek Mazur, który wręczył wszystkim uczestnikom upominki.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorami byli: Komendant Miejsko-Gminnego ZOSP RP, OSP w Dymitrowie Małym, OSP w Baranowie Sandomierskim, nieformalna grupa mieszkańców Baranowa Sandomierskiego „Przyjaciele znad Wisły”.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021