W powiecie

Wesołe zakończenie wakacji w Baranowie Sandomierskim

Wesołe zakończenie wakacji w Baranowie Sandomierskim

Ponad stu małych mieszkańców gminy bawiło się w Szmaragdowym Lesie. Za nami kolejna edycja pikniku „Gdzie wnuki nie mogą, dziadkowie pomogą”.

Wydarzenie, które organizuje baranowski MGOK i biblioteka, zawsze odbywa się pod koniec wakacji i tematycznie nawiązuje do znanych z literatury dla dzieci miejsc, postaci, czy autorów. W tym roku był to Szmaragdowy Las z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” L. Franka Bauma. Dziadkowie i wnuczęta najpierw posłuchali fragmentu tej znanej opowieści, który przeczytała Lasowiaczka Zofia Wydro. Następnie dzieci udały się do pracowni plastycznej, gdzie z pomocą babć i dziadków kolorowały magiczne stwory, które następnie umieszczały na makiecie Szmaragdowego Lasu. Same także mogły się zamienić w motyle, tygryski, czy nawet Supermana na stanowisku malowania buziek. Nieco dalej przy sztalugach młodzi malarze tworzyli fantastyczne obrazy ze szmaragdem w roli głównej. Dzieci bawiły się też z animatorką i odtańczyły taniec krasnoludków.

Na płycie stadionu odbywały się natomiast zawody sportowo-zręcznościowe. Dzieciaki musiały pokonywać tory przeszkód i wykonywać trudne zadania. Do tych ostatnich należało np. trafienie strumieniem wody z sikawki do celu. Były też biegi w workach, ze skakanką, rzut do celu dyskiem i wiele innych. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

Dodatkową atrakcją było pływanie kajakiem, pontonem, czy żaglówką. Sprzęt i profesjonalną opiekę zapewnili strażacy oraz grupa „Przyjaciele znad Wisły”. Nie zabrakło dmuchańców, popcornu, słodkości. Na koniec dzieci odwiedził burmistrz Marek Mazur, który wręczył wszystkim uczestnikom upominki.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorami byli: Komendant Miejsko-Gminnego ZOSP RP, OSP w Dymitrowie Małym, OSP w Baranowie Sandomierskim, nieformalna grupa mieszkańców Baranowa Sandomierskiego „Przyjaciele znad Wisły”.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Samochód wpadł do rowu pełnego wody! Interweniowały służby.

rta24.eu21 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

rta24.eu19 kwietnia 2021

Stypendia dla uzdolnionych w Gorzycach

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021