W Tarnobrzegu

Wiceprezydent Józef Motyka już wybrał ? „Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz”.

Wiceprezydent Józef Motyka już wybrał ? „Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz”.

-Na razie współpracuję z prezydentem – powiedział nam Józef Motyka, jedyny obecnie wiceprezydent Tarnobrzega. Nadal ma wybór – może zrezygnować z funkcji lub pozostać przy boku Grzegorza Kiełba, co oznaczać będzie zerwanie z Prawem i Sprawiedliwością.

Działaczy tarnobrzeskich struktur PiS zaskoczyło wczoraj zdymisjonowanie zastępcy prezydenta Wojciecha Brzezowskiego. Oczekują teraz deklaracji od swojego drugiego człowieka – zastępcy Józefa Motyki, który jednak zapewnił prezydenta Tarnobrzega o dalszej współpracy. Jednak stawia to pod znakiem zapytania jego karierę w partii. Motyka jest we władzach grodzkiego PiS.

Sytuacja jest trudna. Józef Motyka obejmując w 2014 roku wiceprezydenturę zrezygnował z mandatu radnego Prawa i Sprawiedliwości licząc, że będzie pracował dla miasta. Jeśli zrzeknie się posady zastępcy musiałby znaleźć dla siebie zajęcie. Wcześniej był kierownikiem oddziału zamiejscowego WUP. Powrót na dawne stanowisko nie wchodzi w grę.

Z naszej rozmowy z wiceprezydentem wynika, że nadal chce pozostać na stanowisku. Dzisiaj przyszedł do pracy i zajął się bieżącymi sprawami. Zapytany o dalszą swoją działalność w PiS Józef Motyka odpowiedział: -Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz i tym razem rozwiązanie będzie. Nadal rozważam dalszą współpracę i mam do tego prawo. Pracuję, ale możliwość rezygnacji ze stanowiska zawsze jest i to z obu stron. Może ze mnie zrezygnować prezydent i mogę zrezygnować sam. Na razie współpracuję z prezydentem. Od wielu lat jestem członkiem PiS, ale jestem też mieszkańcem Tarnobrzega. Zbyt ważne jest miasto i jego sprawy, by decydować się na szkodzące im działania – powiedział nam.

Po rozpadzie koalicji Kamil Kalinka, przewodniczący PiS w Tarnobrzegu nie wyobraża sobie, by można było zasiadać we władzach partii a jednocześnie pracować dla prezydenta. Będzie dziś rozmawiał z Józefem Motyką.- To człowiek o wysokiej moralności i na pewno nie będzie kluczył z odpowiedzią. Mam do niego szacunek. Jeśli podejmie decyzję o współpracy z prezydentem nie będę mówił o nim źle – twierdzi Kamil Kalinka.

Wioletta Wojtkowiak
fot. B. Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021