W Tarnobrzegu

Wiceprezydent Józef Motyka już wybrał ? „Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz”.

Wiceprezydent Józef Motyka już wybrał ? „Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz”.

-Na razie współpracuję z prezydentem – powiedział nam Józef Motyka, jedyny obecnie wiceprezydent Tarnobrzega. Nadal ma wybór – może zrezygnować z funkcji lub pozostać przy boku Grzegorza Kiełba, co oznaczać będzie zerwanie z Prawem i Sprawiedliwością.

Działaczy tarnobrzeskich struktur PiS zaskoczyło wczoraj zdymisjonowanie zastępcy prezydenta Wojciecha Brzezowskiego. Oczekują teraz deklaracji od swojego drugiego człowieka – zastępcy Józefa Motyki, który jednak zapewnił prezydenta Tarnobrzega o dalszej współpracy. Jednak stawia to pod znakiem zapytania jego karierę w partii. Motyka jest we władzach grodzkiego PiS.

Sytuacja jest trudna. Józef Motyka obejmując w 2014 roku wiceprezydenturę zrezygnował z mandatu radnego Prawa i Sprawiedliwości licząc, że będzie pracował dla miasta. Jeśli zrzeknie się posady zastępcy musiałby znaleźć dla siebie zajęcie. Wcześniej był kierownikiem oddziału zamiejscowego WUP. Powrót na dawne stanowisko nie wchodzi w grę.

Z naszej rozmowy z wiceprezydentem wynika, że nadal chce pozostać na stanowisku. Dzisiaj przyszedł do pracy i zajął się bieżącymi sprawami. Zapytany o dalszą swoją działalność w PiS Józef Motyka odpowiedział: -Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz i tym razem rozwiązanie będzie. Nadal rozważam dalszą współpracę i mam do tego prawo. Pracuję, ale możliwość rezygnacji ze stanowiska zawsze jest i to z obu stron. Może ze mnie zrezygnować prezydent i mogę zrezygnować sam. Na razie współpracuję z prezydentem. Od wielu lat jestem członkiem PiS, ale jestem też mieszkańcem Tarnobrzega. Zbyt ważne jest miasto i jego sprawy, by decydować się na szkodzące im działania – powiedział nam.

Po rozpadzie koalicji Kamil Kalinka, przewodniczący PiS w Tarnobrzegu nie wyobraża sobie, by można było zasiadać we władzach partii a jednocześnie pracować dla prezydenta. Będzie dziś rozmawiał z Józefem Motyką.- To człowiek o wysokiej moralności i na pewno nie będzie kluczył z odpowiedzią. Mam do niego szacunek. Jeśli podejmie decyzję o współpracy z prezydentem nie będę mówił o nim źle – twierdzi Kamil Kalinka.

Wioletta Wojtkowiak
fot. B. Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021