W Tarnobrzegu

Wiceprezydent Józef Motyka już wybrał ? „Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz”.

Wiceprezydent Józef Motyka już wybrał ? „Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz”.

-Na razie współpracuję z prezydentem – powiedział nam Józef Motyka, jedyny obecnie wiceprezydent Tarnobrzega. Nadal ma wybór – może zrezygnować z funkcji lub pozostać przy boku Grzegorza Kiełba, co oznaczać będzie zerwanie z Prawem i Sprawiedliwością.

Działaczy tarnobrzeskich struktur PiS zaskoczyło wczoraj zdymisjonowanie zastępcy prezydenta Wojciecha Brzezowskiego. Oczekują teraz deklaracji od swojego drugiego człowieka – zastępcy Józefa Motyki, który jednak zapewnił prezydenta Tarnobrzega o dalszej współpracy. Jednak stawia to pod znakiem zapytania jego karierę w partii. Motyka jest we władzach grodzkiego PiS.

Sytuacja jest trudna. Józef Motyka obejmując w 2014 roku wiceprezydenturę zrezygnował z mandatu radnego Prawa i Sprawiedliwości licząc, że będzie pracował dla miasta. Jeśli zrzeknie się posady zastępcy musiałby znaleźć dla siebie zajęcie. Wcześniej był kierownikiem oddziału zamiejscowego WUP. Powrót na dawne stanowisko nie wchodzi w grę.

Z naszej rozmowy z wiceprezydentem wynika, że nadal chce pozostać na stanowisku. Dzisiaj przyszedł do pracy i zajął się bieżącymi sprawami. Zapytany o dalszą swoją działalność w PiS Józef Motyka odpowiedział: -Nigdy nie stałem w dwóch rzekach naraz i tym razem rozwiązanie będzie. Nadal rozważam dalszą współpracę i mam do tego prawo. Pracuję, ale możliwość rezygnacji ze stanowiska zawsze jest i to z obu stron. Może ze mnie zrezygnować prezydent i mogę zrezygnować sam. Na razie współpracuję z prezydentem. Od wielu lat jestem członkiem PiS, ale jestem też mieszkańcem Tarnobrzega. Zbyt ważne jest miasto i jego sprawy, by decydować się na szkodzące im działania – powiedział nam.

Po rozpadzie koalicji Kamil Kalinka, przewodniczący PiS w Tarnobrzegu nie wyobraża sobie, by można było zasiadać we władzach partii a jednocześnie pracować dla prezydenta. Będzie dziś rozmawiał z Józefem Motyką.- To człowiek o wysokiej moralności i na pewno nie będzie kluczył z odpowiedzią. Mam do niego szacunek. Jeśli podejmie decyzję o współpracy z prezydentem nie będę mówił o nim źle – twierdzi Kamil Kalinka.

Wioletta Wojtkowiak
fot. B. Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Święto 3 Maja. w Tarnobrzegu

rta24.eu4 maja 2021

Konsultacje społeczne zagospodarowania fragmentu Serbinowa

rta24.eu4 maja 2021

Tarnobrzeg wita w odświeżonej formie

rta24.eu4 maja 2021

Uczciliśmy pamięć tragicznie zmarłych pracowników przemysłu siarkowego

rta24.eu29 kwietnia 2021

Tarnobrzeski „Rolnik”  zrealizował program „Złote Szkoły NBP”  

rta24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021