Kronika Policyjna

„Wielkanoc 2018” – dwa wypadki, dwoje rannych

„Wielkanoc 2018” – dwa wypadki, dwoje rannych

Policjanci zakończyli akcję „Wielkanoc 2018”. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których rannych zostało 2 osoby. Funkcjonariusze odnotowali 6 kolizji, zatrzymali 15 – latka kierującego motocyklem bez uprawnień.

W trakcie akcji „Wielkanoc 2018”, policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu tarnobrzeskiego czuwało 47 funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze monitorowali dopuszczalną prędkość pojazdów i reagowali na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

-nieprawidłowe wyprzedzanie,
-omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych,
-przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
-nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
-niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

2 kwietnia br. w Skopaniu, gmina Baranów Sandomierski, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało u 31-latka, 1,38 promila alkoholu w organizmie.

W Wielkanoc policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące potracenia rowerzysty. Do zdarzenia doszło o godz. 20.30, na drodze krajowej nr 9 w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19 -letni kierowca audi jadąc w kierunku Nowej Dęby najechał na rower obok którego, na pasie jezdni leżał pijany rowerzysta. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy jednośladu ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i ustalili świadków zdarzenia.

W sobotę policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego. Doszło do niego po godz. 11 w Skopaniu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 68-letni mężczyzna kierujący daewoo Laosem, jadąc ul. Jana Pawła II, podczas cofania, a następnie podczas skrętu w lewo uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Daewoo Matiz. Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia wyjaśnią policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Siedleszczanach do kontroli drogowej motocyklistę. Kierowca pojazdu jechał bez wymaganych świateł. Okazało się, że za kierownicą motocykla siedzi 15-letni chłopak. Za kierowanie motocyklem bez uprawnień, młody mężczyzna odpowie przed sądem dla nieletnich.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu.

źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021