Kronika Policyjna

“Wielkanoc 2018” – dwa wypadki, dwoje rannych

“Wielkanoc 2018” – dwa wypadki, dwoje rannych

Policjanci zakończyli akcję “Wielkanoc 2018”. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których rannych zostało 2 osoby. Funkcjonariusze odnotowali 6 kolizji, zatrzymali 15 – latka kierującego motocyklem bez uprawnień.

W trakcie akcji “Wielkanoc 2018”, policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie powiatu tarnobrzeskiego czuwało 47 funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze monitorowali dopuszczalną prędkość pojazdów i reagowali na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

-nieprawidłowe wyprzedzanie,
-omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych,
-przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
-nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
-niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

2 kwietnia br. w Skopaniu, gmina Baranów Sandomierski, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało u 31-latka, 1,38 promila alkoholu w organizmie.

W Wielkanoc policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące potracenia rowerzysty. Do zdarzenia doszło o godz. 20.30, na drodze krajowej nr 9 w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19 -letni kierowca audi jadąc w kierunku Nowej Dęby najechał na rower obok którego, na pasie jezdni leżał pijany rowerzysta. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy jednośladu ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i ustalili świadków zdarzenia.

W sobotę policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego. Doszło do niego po godz. 11 w Skopaniu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 68-letni mężczyzna kierujący daewoo Laosem, jadąc ul. Jana Pawła II, podczas cofania, a następnie podczas skrętu w lewo uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Daewoo Matiz. Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Okoliczności zdarzenia wyjaśnią policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Siedleszczanach do kontroli drogowej motocyklistę. Kierowca pojazdu jechał bez wymaganych świateł. Okazało się, że za kierownicą motocykla siedzi 15-letni chłopak. Za kierowanie motocyklem bez uprawnień, młody mężczyzna odpowie przed sądem dla nieletnich.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu.

źródło: KMP Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021