W Tarnobrzegu

Wielki bal „Choinki Życzeń”

Wielki bal „Choinki Życzeń”

Goście balu wieńczącego 10. jubileuszową edycję akcji „Choinka Życzeń” zasłużyli na Oscary dobroczynności. Bawiąc się nie szczędzili pieniędzy na potrzeby edukacyjne podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

„Choinka życzeń” to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych pomagająca doposażyć placówkę i spełniać dziecięce marzenia np. poprzez spotkania ze znanymi artystami i sportowcami. W swoje przedsięwzięcie nauczyciele wkładają mnóstwo serca i pracy.

Wesprzeć uczniów można co roku na różne sposoby – uczestnicząc w kweście sianka bożonarodzeniowego, licytacji drzewka – symbolu akcji, kupując cegiełki na koncert gwiazdy, którą w tym roku była Anna Wyszkoni.

Finałem cyklu imprez jest charytatywny bal, który zawsze przyciąga wielu darczyńców otwartych na potrzeby podopiecznych. W sobotnią noc 25 lutego w Vilii Anna w Wielowsi, przy muzyce zespołu USC, w filmowej scenerii, bawiło się ponad 300 osób.

Był to prawdziwy taniec z gwiazdami, nie tylko dlatego, że na parkiecie wirowali tancerze znani z tego telewizyjnego programu – Kamila Drezno i Tomasz Barański. Oni sami prowadząc licytację wspólnie z Pawłem Gosposiem nie mieli wątpliwości, że prawdziwymi gwiazdami są ci, którzy tak hojnie wsparli charytatywny cel.

Korzystając z jubileuszu prezes stowarzyszenia Nina Leończyk i dyrektor szkoły Janusz Galiniak uhonorowali dyplomami wieloletnich darczyńców akcji – Bernadettę Figurę oraz rodzinę Weryńskich, właścicieli Villi Anna. Był tort i fajerwerki.

Podczas balu sprzedano 300 czerwonych róż, 450 losów loterii a z samej tylko licytacji – rękodzieła, przedmiotów, biżuterii i innych fantów – zebrano aż 14 800 złotych. Najwyższą cenę, bo 3,5 tys. zł uzyskano za voucher dla pięciu osób na plan zdjęciowy seriali „Na dobre i na złe” i „Na sygnale”. Nabywca koszulki Roberta Lewandowskiego zapłacił za nią 2,5 tys. zł, prace plastyczne uczniów sprzedano za 2 tys. zł.

Portal rta24.eu, jako patron medialny wydarzenia dołożył swoją cegiełkę do licytacji. Magdalena i Sylwester Jaroszowie, którzy wylicytowali za 2 tys. zł. naszą niespodziankę spotkają się z mistrzynią olimpijską Anitą Włodarczyk.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia: Wioletta Wojtkowiak, Tomasz Sokołowski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021