W Tarnobrzegu

Wielki bal „Choinki Życzeń”

Wielki bal „Choinki Życzeń”

Goście balu wieńczącego 10. jubileuszową edycję akcji „Choinka Życzeń” zasłużyli na Oscary dobroczynności. Bawiąc się nie szczędzili pieniędzy na potrzeby edukacyjne podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

„Choinka życzeń” to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych pomagająca doposażyć placówkę i spełniać dziecięce marzenia np. poprzez spotkania ze znanymi artystami i sportowcami. W swoje przedsięwzięcie nauczyciele wkładają mnóstwo serca i pracy.

Wesprzeć uczniów można co roku na różne sposoby – uczestnicząc w kweście sianka bożonarodzeniowego, licytacji drzewka – symbolu akcji, kupując cegiełki na koncert gwiazdy, którą w tym roku była Anna Wyszkoni.

Finałem cyklu imprez jest charytatywny bal, który zawsze przyciąga wielu darczyńców otwartych na potrzeby podopiecznych. W sobotnią noc 25 lutego w Vilii Anna w Wielowsi, przy muzyce zespołu USC, w filmowej scenerii, bawiło się ponad 300 osób.

Był to prawdziwy taniec z gwiazdami, nie tylko dlatego, że na parkiecie wirowali tancerze znani z tego telewizyjnego programu – Kamila Drezno i Tomasz Barański. Oni sami prowadząc licytację wspólnie z Pawłem Gosposiem nie mieli wątpliwości, że prawdziwymi gwiazdami są ci, którzy tak hojnie wsparli charytatywny cel.

Korzystając z jubileuszu prezes stowarzyszenia Nina Leończyk i dyrektor szkoły Janusz Galiniak uhonorowali dyplomami wieloletnich darczyńców akcji – Bernadettę Figurę oraz rodzinę Weryńskich, właścicieli Villi Anna. Był tort i fajerwerki.

Podczas balu sprzedano 300 czerwonych róż, 450 losów loterii a z samej tylko licytacji – rękodzieła, przedmiotów, biżuterii i innych fantów – zebrano aż 14 800 złotych. Najwyższą cenę, bo 3,5 tys. zł uzyskano za voucher dla pięciu osób na plan zdjęciowy seriali „Na dobre i na złe” i „Na sygnale”. Nabywca koszulki Roberta Lewandowskiego zapłacił za nią 2,5 tys. zł, prace plastyczne uczniów sprzedano za 2 tys. zł.

Portal rta24.eu, jako patron medialny wydarzenia dołożył swoją cegiełkę do licytacji. Magdalena i Sylwester Jaroszowie, którzy wylicytowali za 2 tys. zł. naszą niespodziankę spotkają się z mistrzynią olimpijską Anitą Włodarczyk.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia: Wioletta Wojtkowiak, Tomasz Sokołowski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Rachmistrzowie spisowi od dziś w terenie

rta24.eu23 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Tarnobrzeski Zespół Szkół nr 2 „Rolnik” Złotą Szkołą NBP

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

rta24.eu22 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021

Groźne zderzenie na ulicy Kopernika.

rta24.eu21 czerwca 2021

III Gala „Kobiety na medal”

rta24.eu21 czerwca 2021

3-latek zgubił rodziców nad jeziorem. Pomogli policyjni wodniacy

rta24.eu21 czerwca 2021