Fotorelacje

Wielkie derby nie dla Siarki.

Wielkie derby nie dla Siarki
Po golu Adriana Gębalskiego z rzutu karnego, Stal Stalowa Wola kończy sezon zwycięstwem 1:0 i to w derbowym pojedynku z tarnobrzeską Siarką, dla której to kolejna porażka z rzędu. Dzisiejszy mecz pokazał, że derby zawsze rządzą się swoimi prawami i różnica punktowa w tabeli nie ma tu żadnego znaczenia.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście z Tarnobrzega. Siarkowcy mieli swoją okazję już w dwunastej minucie, kiedy po wrzutce Daniel Koczon trafił w poprzeczkę. Chwilę później świetną sytuację miał Hubert Tomalski, który wbiegł z piłką w pole karne, ale futbolówka minimalnie minęła słupek. Kilka minut później na ataki gości próbował odpowiedzieć Adrian Gębalski, jednak chybił. W 35 minucie ponownie Tomalski uderzył, ale tym razem skutecznie interweniował bramkarz Stali.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły dość niemrawo. Jednak to do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście i w 59 minucie arbiter podyktował karnego. Wykonawcą był kapitan Stali Adrian Gębalski, który mocnym strzałem pokonał stojącego między słupkami Karola Dybowskiego. Stracona bramka nieco podłamała podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora, jednak Siarkowcy do ostatnich minut próbowali uratować chociaż remis w wielkich derbach. Niestety tym razem lepsi okazali się zawodnicy ze Stalowej Woli, którzy na koniec sezonu zainkasowali komplet punktów i utrzymanie w drugiej lidze. Tarnobrzeska Siarka sezon kończy na szóstym miejscu, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tak odmłodzony zespół. Dodatkowo tarnobrzeska ekipa wygrywa Pro Junior System i na konto klubu wpłynie spora kwota.

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 – 60’ Gębalski (k)

Stal Stalowa Wola: Frątczak(46. Koncki) – Waszkiewicz, Kolbusz, Wasiluk, Gębalski(88. Piechniak), Stelmach, Jonkisz, Wójcik, Siudak(46. Korczyński), Jarosz(71. Kołodziej), Dziubiński
Rezerwowi: Koncki, Korczyński, Żołądź, Mokrzycki, Piechniak, Śpiewak, Kołodziej

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Sylwestrzak, Waleńcik, Stefanik, Koczon, Grzesik, Czyżycki (62. Ropski), Tomalski, Płatek, Dawidowicz, Witkowski(57. Stępień)

Rezerwowi: Beszczyński, Przewoźnik, Zaradny, Stępień, Wawrylak, Ropski, Żebrakowski
Kartki: 9. Kolbusz (SSW), 86. Wójcik (SSW), 90+2. Jonkisz (SSW)
Sędziował: Albert Różycki (Łódzki ZPN)