W powiecie

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

Zapraszamy organizacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne, rady sołeckie oraz instytucje i firmy do udziału w akcji porządkowania naszej gminy.

Ze względu na obostrzenia każdy, kto weźmie udział w akcji zobowiązany, jest do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, stosowania maseczek dokładnie zasłaniających nos i usta oraz zachowania odpowiedniego dystansu i niegromadzenia się w grupach większych niż 5 osób.

Każdy może posprzątać swoją część gminy. Do udziału w akcji zapraszamy organizacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne, rady sołeckie, firmy, instytucje itp.

Wystarczy do dnia 20 kwietnia br. zgłosić chęć udziału w akcji. Można to zrobić mailowo na adres promocja_gmina@gminagorzyce.pl lub wysłać wiadomość przez Messengera FB gminy Gorzyce.

W zgłoszeniu należy podać teren, który dana organizacja chciałaby uporządkować. Jest to niezbędne do późniejszego ustalenia punktów, z których nieczystości zostaną zebrane przez firmy porządkowe.

Organizacje, które zgłoszą się do akcji, otrzymają worki na śmieci, jednorazowe rękawice oraz maseczki i płyn do dezynfekcji. Każda grupa wybierze również teren, który będzie chciała uporządkować.

Worki i rękawice będzie można odebrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Gorzyce w dniu 21 kwietnia lub bezpośrednio u sołtysów i przewodniczącego Rady Osiedla Gorzyce. Akcja porządkowania gminy potrwa 4 dni. Rozpocznie się w czwartek 22 kwietnia, a zakończy w niedzielę 25 kwietnia br.

W zamian za aktywność mieszkańców, Urząd Gminy Gorzyce zakupi i przekaże łącznie około 200 sadzonek drzew do miejscowości, w których organizacje włączą się aktywnie w sprzątanie terenów.

Gmina przekaże sadzonki drzew i krzewów po weekendzie majowym. Otrzymają je sołtysi i przewodniczący, którzy pod okiem architekt zieleni oraz pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i wolontariuszy posadzą drzewa i krzewy w zaproponowanych i ustalonych wcześniej miejscach.

Drzewa i krzewy będą mogły być posadzone tylko w miejscach publicznych, na terenach gminnych. Zachęcamy organizacje oraz mieszkańców  do nadsyłania propozycji z uwzględnieniem miejsc, które warto zazielenić. Swoje propozycje można podać w komentarzach pod postem na fb gminy Gorzyce lub przekazać przewodniczącemu lub sołtysowi swojej miejscowości.

Akcja porządkowania gminy jest organizowana z okazji przypadającego w dniu 22 kwietnia Dnia Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywrócić naszą Ziemię”.

 

 

 

 

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021