Wielkie strzelanie i wysoka wygrana Siarkowców

Efektowna wygrana aż 4:1 nad Olimpią Elbląg i piękne piłkarskie widowisko przy al. Niepodległości w Tarnobrzegu. W sobotnie popołudnie piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg uraczyli swoich kibiców nie tylko efektowną, ale i efektywną grą.

W drużynie Siarki w podstawowej jedenastce trener Gąsior postawił aż na pięciu młodzieżowców. Kolejnych czterech czekało na swoją szansę na ławce rezerwowych. Do gry po kontuzji wrócił także kapitan Konrad Stępień.

Chociaż pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Elbląga, którzy już w 21 minucie otworzyli wynik meczu, to jednak było wszystko, na co stać było tego dnia przyjezdnych. Stracona bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora, którzy zdecydowanie ruszyli do ataku stwarzając sobie coraz to lepsze sytuacje podbramkowe. Wysiłek się opłacił i jeszcze przed przerwą tarnobrzeżanie zdążyli wyrównać wynik. Po kapitalnym rajdzie prawą stroną boiska Daniel Koczon idealnie dośrodkował na piąty metr do Michała Żebrakowskiego, który pięknym strzałem głową zdobył swojego kolejnego gola w tym sezonie.

Po spokojnej pierwszej połowie, w drugiej Siarkowcy od razu ruszyli do ataku i już w 56 minucie wyszli na prowadzenie, a po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Daniel Koczon. Zaledwie pięć minut później Koczon ponownie pokonał bramkarza gości, tym razem jednak wykorzystując „jedenastkę”, po faulu w polu karnym na Michale Żebrakowskim. Tarnobrzeżanom gra układała się wręcz idealnie i gdyby tylko dopisało im więcej szczęścia wynik meczu byłby pewnie jeszcze wyższy. Przyjezdnych już w 90 minucie „dobił” wychowanek Siarki, Jakub Głaz, który ustalił wynik spotkania na 4:1.

– Olimpia postawiła nam twarde warunki. Można teraz gdybać. Pierwsza połowa była z naszej strony mało agresywna, dlatego dokonaliśmy szybkiej zmiany. Potrafiliśmy się podnieść i wygrać. To było jedno z lepszych widowisk na naszym stadionie – mówił po meczu trener Włodzimierz Gąsior.
Po jedenastu kolejkach tarnobrzeska Siarka ma na swoim koncie szesnaście punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli (4 zwycięstwa, 5 remisów, 2 porażki).
W następnej, dwunastej, kolejce Siarkowców czeka wyprawa na mecz z Wartą Poznań. Spotkanie zaplanowano na 8 października, początek o godz. 16:00.

SIARKA TARNOBRZEG – OLIMPIA ELBLĄG 4:1 (1:1)
0:1 – Pietroń 21′
1:1 – Żebrakowski 38′
2:1 – Koczon 56′
3:1 – Koczon 61′ (k)
4:1 – Głaz 90′
żółte kartki: Stromecki – Bukacki, Danowski
Siarka Tarnobrzeg: Dybowski, Grzesik, Waleńcik, Stępień (C), Dawidowicz, Stefanik, Czyżycki (33.Stromecki), Szewc (72.Płatek), Tomalski (83.Głaz), Koczon (90.Przewoźnik), Żebrakowski
Olimpia Elbląg: Daniel, Bukacki, Kubowicz (C), Wenger, Maciążek, Ressel (59.Kolosov), Sokołowski, Stępień (82.Danowski), Pietroń (71.Szuprytowski), Bojas, Piceluk (59.Burkhardt)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich