kultura i rozrywka

Wiersze, spektakle i Grupa MoCarta

Wiersze, spektakle i Grupa MoCarta

To był wyjątkowo intensywny weekend w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Odbywały się tu Dni Teatru, eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje” oraz wspaniały koncert Grupy MoCarta. Panowie we frakach zachwycili tarnobrzeską publiczność!

"Grupa MoCarta". Tarnobrzeg. 11.03.2016.

Dni Teatru w tym roku odbywały się od piątku do niedzieli. W ich ramach obejrzeliśmy 3 spektakle zaprezentowane przez teatry z Tarnobrzega i okolic. Młodzi aktorzy zaprezentowali ciekawe, odważne interpretacje znanych dzieł. Pierwszego dnia Teatr Kontynuacja z Niska pokazał „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. Z kolei w niedzielę Amatorski Teatr Dramatyczny „Kuźnia” z Krzeszowa wystawił spektakl „Nowe przyszło” na motywach powieści „Konopielka” Edwarda Redlińskiego.

"Grupa MoCarta". Tarnobrzeg. 11.03.2016.

Ważnym punktem Dni Teatru były eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”, w których wystąpiło 57 uczniów szkół podstawowych. Protokół z eliminacji znajdziecie na stronie TDK-u.
Sobotni wieczór pełen był świetnej muzyki i dobrego humoru. Przed tarnobrzeską widownią wystąpiła Grupa MoCarta, która właśnie wróciła z koncertów we Francji. Muzycy zaprezentowali w Tarnobrzeskim Domu Kultury swój jubileuszowy program „Dzieła wybrane z XX lat”. Nie zabrakło świetnie wszystkim znanych numerów, także takich z początków kariery grupy, dziś już rzadziej granych na koncertach. W programie znalazło się też kilka nowych skeczy. Była zatem gra na… pistoletach, klimaty westernowe, czy tańce z wiolonczelą. Zachwycona publiczność długo oklaskiwała artystów i trzykrotnie jeszcze wywoływała na scenę.

Wioletta Wojtkowiak

fot. P. Matyka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021