W Tarnobrzegu

Władze Tarnobrzega wdrażają szczególne środki ostrożności

Władze Tarnobrzega wdrażają szczególne środki ostrożności

Władze Tarnobrzega wdrażają szczególne środki ostrożności. Od 12 marca zamknięte zostaną placówki kultury, sportu, niektóre podległe miastu instytucje, w innych ogranicza się ruch osób. Zawieszają zajęcia szkoły. Odwoływane są imprezy.

Bardzo ważne, wszystkie podejmowane w Tarnobrzegu działania mają charakter wyłącznie profilaktyczny! – W Tarnobrzegu nie ma żadnego przypadku zachorowania, ani podejrzenia zachorowania na koronawirusa. Wprowadzane ograniczenia to najskuteczniejsza i najbardziej odpowiedzialna forma ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Prosimy mieszkańców miasta o zachowanie spokoju, nie uleganiu panice, a jednocześnie apeluję o rozsądek, nie lekceważenie zagrożenia i stosowanie się do wszystkich komunikatów – podczas specjalnie zwołanej konferencji w środę, 11 marca, z  apelem do mieszkańców miasta zwrócił się prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Zawieszone zajęcia w szkołach

Decyzją rządu od jutra (czwartek, 12 marca) w Tarnobrzegu, podobnie jak w całym kraju, zajęcia zawieszają placówki oświatowe. – Ze względu jednak na konieczność zorganizowania opieki dla młodszych dzieci jeszcze jutro i w piątek przedszkola i szkoły podstawowe zapewnią zajęcia opiekuńcze, odwołane zostają tyko zajęcia dydaktyczne. Dopiero od poniedziałku 16 marca te placówki będą całkowicie zamknięte. Inaczej w szkołach średnich. Podjęliśmy decyzję o całkowitym zamknięciu szkół średnich już od jutra, 12 marca. Przeważyły dwa argumenty,  uczniom szkół średnich rodzice nie muszą zapewnić opieki, po drugie w szkołach tych uczą się młodzi ludzie z różnych miejscowości, co wiąże się z większym ryzykiem ewentualnego przeniesienia wirusa – informuje prezydent Tarnobrzega.  – Apeluję jednocześnie do młodzieży, do rodziców młodszych uczniów, by tego czasu wolnego od zajęć szkolnych nie wykorzystywać na spotkania towarzyskie. Wykażmy się rozsądkiem.

Zamykamy placówki

Decyzją rządu od jutra, 12 marca w całym kraju zamknięte zostają placówki kultury. W Tarnobrzegu nieczynne będą: TDK, Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego, Miejska Biblioteka Publiczna oraz wszystkie jej filie. Prezydent Tarnobrzega zdecydował też o zamknięciu innych podległych miastu instytucji, jak Centrum Natura 2000, a także MOSiR. Od poniedziałku 16 marca zamknięte zostaną m.in. domy dziennego pobytu. – Wiemy, że seniorzy są w grupie ryzyka, dlatego zdecydowaliśmy o zamknięciu tych placówek. Na potrzeby zdrowych seniorów, ale obawiających się o swoje zdrowie, MOPR uruchomi specjalny numer telefonu – dodaje prezydent Bożek. Jak odkreśla dyrektor MOPR, Liliana Lewińska, ważne, by seniorzy czuli się zaopiekowani, bezpieczni, nie ulegali panice. – Numer chcemy uruchomić od najbliższego poniedziałku. Chcemy też wypracować wraz z OSP system pomocy seniorom m.in. w zakupach – informuje dyrektor Lewińska.

Odwołane imprezy, spotkania

We wtorek, 10 marca wojewoda podkarpacki zdecydował o zakazaniu organizowania imprez masowych, dopuszcza organizowanie imprez sportowych, ale bez udziału publiczności, kibiców. Prezydent Tarnobrzega poszedł krok dalej. Odwołał wszystkie imprezy organizowane przez miasto, miejskie instytucje. Zwrócił się jednocześnie z apelem do innych organizatorów imprez o rezygnację z tych przedsięwzięć. Magistrat odwołał też zaplanowane na najbliższe dni spotkania osiedlowe. Nowe terminy ustalone zostaną po opanowaniu sytuacji.

Zmiany w obsłudze interesantów?

Jak poinformował prezydent, rozważane są rozwiązania mające rozładować kolejki w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. Zwraca się z prośbą, by osobiście załatwiać tylko najpilniejsze, terminowe sprawy, a z innymi wstrzymać się przynajmniej przez najbliższe dni. Władze miasta sugerują kontakt telefoniczny z urzędem – centrala Urzędu Miasta Tarnobrzega

tel. 822 65 70.

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021